menu
Runde - Herøy, Møre og Romsdal Runde - Herøy, Møre og Romsdal Runde - Herøy, Møre og Romsdal
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Runde, malý ostrov na západním pobřeží Norska, je skvost, který vás zavede do světa nekonečné krásy a divoké přírody.

Tento ostrov je domovem pro více než 500 000 mořských ptáků, včetně vzácného papuchalka. Tito barevní ptáci jsou známí svým jedinečným vzhledem a lze je zde pozorovat, zvláště během jejich hnízdní sezóny od února do srpna. Organizované prohlídky vám nabízí jedinečnou příležitost pozorovat papuchalky – neboli puffins – a další ptáky z blízka a dozvědět se o nich mnoho zajímavých informací. Můžete se ale na pozorování vydat i sami a pokud zvolíte správný čas, papuchálky určitě spatříte.

Pro dostupnost na ostrov Runde můžete použít trajekt nebo auto. Příjezdová cesta vás určitě nadchne úchvatnými výhledy na fjordy a hory. Runde Bridge spojuje tento ostrov s ostrovem Remøya na jihu. Runde má populaci 113 lidí, což znamená, že na jednoho obyvatele připadá téměř 5 000 mořských ptáků.

Pro ty, kteří přijíždějí autem, ostrov Runde nabízí dostatek možností parkování. Informační centrum na ostrově je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o místním životě ptáků a další fauny i flóry. Zde si můžete odpočinout nebo se také najíst, nabízí se široká škála občerstvení a místních specialit. Informační centrum rovněž poskytuje mapy a informace o nejlepších trasách pro procházky, takže si můžete naplánovat svůj výlet podle svých přání a zájmů. Také jsou k dispozici čisté veřejné toalety, nebo sprchy za poplatek.

A co tady tedy dělat? Prozkoumejte krásné stezky, které vám umožní objevit ohromující vodopády a nádherné výhledy na moře. Navštivte maják na jižním cípu ostrova a užijte si pohled na nekonečný oceán. Více dobrodružství? Co takhle výlet na loďce a pozorování velryb a delfínů? Na ostrově je i možnost kempování, takže si můžete vychutnat noční oblohu plnou hvězd. Nezapomeňte na fotoaparát, Runde vám nabídne nezapomenutelné zážitky a úžasné fotomomenty. Doporučujeme tady strávit více dní, určitě nebudete litovat!

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Infocentrum Runde

Runde • Restaurace • $$$

V infocentru na ostrově Runde je k dispozici kavárna s občerstvením a teplým jídlem. V infocentru jsou k dispozici i toalety a sprchy za poplatek. V budově si můžete zakoupit suvenýry nebo jen odpočinout. Je tam velmi hezké a příjemné prostředí.

Tipy na parkování

Parkování Runde jižní

Runde

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Neoficiální parkoviště na jižní straně ostrova, kde je momentálně možné přespat v dodávce. V okolí nejsou žádné služby ani toaleta, a proto jde skutečně o parkování na divoko. Je to jediné místo na ostrově, kde se dá nocovat zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Averøy

Møre og Romsdal

PlážMěsto

Mandal

Vest-Agder

Runde () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.