Instagram menu
Runde - Herøy, Møre og Romsdal Runde - Herøy, Møre og Romsdal Runde - Herøy, Møre og Romsdal
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Runde, malý ostrov na západním pobřeží Norska, je skvost, který vás zavede do světa nekonečné krásy a divoké přírody.

Tento ostrov je domovem pro více než 500 000 mořských ptáků, včetně vzácného papuchalka. Tito barevní ptáci jsou známí svým jedinečným vzhledem a lze je zde pozorovat, zvláště během jejich hnízdní sezóny od února do srpna. Organizované prohlídky vám nabízí jedinečnou příležitost pozorovat papuchalky – neboli puffins – a další ptáky z blízka a dozvědět se o nich mnoho zajímavých informací. Můžete se ale na pozorování vydat i sami a pokud zvolíte správný čas, papuchálky určitě spatříte.

Pro dostupnost na ostrov Runde můžete použít trajekt nebo auto. Příjezdová cesta vás určitě nadchne úchvatnými výhledy na fjordy a hory. Runde Bridge spojuje tento ostrov s ostrovem Remøya na jihu. Runde má populaci 113 lidí, což znamená, že na jednoho obyvatele připadá téměř 5 000 mořských ptáků.

Pro ty, kteří přijíždějí autem, ostrov Runde nabízí dostatek možností parkování. Informační centrum na ostrově je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o místním životě ptáků a další fauny i flóry. Zde si můžete odpočinout nebo se také najíst, nabízí se široká škála občerstvení a místních specialit. Informační centrum rovněž poskytuje mapy a informace o nejlepších trasách pro procházky, takže si můžete naplánovat svůj výlet podle svých přání a zájmů. Také jsou k dispozici čisté veřejné toalety, nebo sprchy za poplatek.

A co tady tedy dělat? Prozkoumejte krásné stezky, které vám umožní objevit ohromující vodopády a nádherné výhledy na moře. Navštivte maják na jižním cípu ostrova a užijte si pohled na nekonečný oceán. Více dobrodružství? Co takhle výlet na loďce a pozorování velryb a delfínů? Na ostrově je i možnost kempování, takže si můžete vychutnat noční oblohu plnou hvězd. Nezapomeňte na fotoaparát, Runde vám nabídne nezapomenutelné zážitky a úžasné fotomomenty. Doporučujeme tady strávit více dní, určitě nebudete litovat!

Mapa a okolí

Infocentrum Runde

Runde, Norsko
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Vysoká

V infocentru na ostrově Runde je k dispozici kavárna s občerstvením a teplým jídlem. V infocentru jsou k dispozici i toalety a sprchy za poplatek. V budově si můžete zakoupit suvenýry nebo jen odpočinout. Je tam velmi hezké a příjemné prostředí.

Parkování Runde jižní

Runde, Norsko
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Neoficiální parkoviště na jižní straně ostrova, kde je momentálně možné přespat v dodávce. V okolí nejsou žádné služby ani toaleta, a proto jde skutečně o parkování na divoko. Je to jediné místo na ostrově, kde se dá nocovat zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Reine

Moskenesøya

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Averøy

Møre og Romsdal

PřírodaVyhlídka

Vyhlídka Ledovec Bøyabreen

Fjærland, Vestland

Runde () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.