🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Atlantic ocean road - Møre og Romsdal Atlantic ocean road - Møre og Romsdal Atlantic ocean road - Møre og Romsdal
Ověřeno PamátkaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Odpočívárny • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Atlantická silnice (Atlantic Ocean Road) v Norsku je mistrovským dílem inženýrství a jednou z nejkrásnějších silnic na světě. Nachází se na západním pobřeží Norska a spojuje městečka Molde a Kristiansund. Tato 8,3 km dlouhá cesta vede přes několik malých ostrovů a je spojena impozantními mosty, které se vinou nad rozeklaným pobřežím Atlantského oceánu.

Jízda po Atlantické silnici je zážitkem samým o sobě. S každou zatáčkou se před vámi otevřou nádherné výhledy na divoký oceán a majestátní norskou krajinu. V průběhu cesty můžete spatřit i divokou faunu, včetně mořských ptáků, tuleňů nebo dokonce velryb.

V blízkosti této silnice najdete také mnoho vyhlídkových míst a odpočívadel, kde můžete zastavit, udělat si piknik a vychutnat si neuvěřitelné výhledy. Pro odvážnější návštěvníky je tu možnost rybaření či potápění v čistých vodách oceánu.

Na Atlantic Ocean Road doporučujeme zastavit na následujících místech:

Storseisundet Bridge: Tento ikonický most je nejznámějším a nejfotografovanějším místem na Atlantické silnici. Z některých úhlů vypadá, že most končí v nekonečnu.

Askevågen: Toto vyhlídkové místo nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na oceán a je skvělým místem pro sledování západů slunce.

Eldhusøya: Na ostrově Eldhusøya můžete objevit krásnou procházkovou stezku s výhledem na oceán a okolní krajinu. Je zde také kavárna, kde si můžete dát občerstvení.

Atlantická silnice je ideální pro milovníky road trips. Ať už se rozhodnete vydat na tuto cestu autem, na motorce nebo na kole, jistě vás okouzlí svým kouzlem a stane se nezapomenutelnou částí vašeho norského dobrodružství.

Mapa a okolí

Parkování a občerstvení

Možnost zaparkovat na malých parkovištích po celé cestě. Na trase je několik míst, kde můžete zastavit a vychutnat si kávu, vafle nebo dokonce zakoupit suvenýry.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

PlážPříroda

Pláž Silsanden

Vågan, Nordland

VyhlídkaPřírodaZajímavé místo

Trollstigen

Rauma, Romsdalen

Atlantic ocean road () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.