Instagram menu
Sollifjellet - Lysefjord Sollifjellet - Lysefjord Sollifjellet - Lysefjord
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Skrøylå • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Nevhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Sollifjellet, skrytý klenot poblíž Lysefjordu v Norsku, je vyhlídkový bod, který nabízí jedny z nejkrásnějších panoramat regionu. Nachází se v oblasti, která je známá svou drsnou a nedotčenou přírodou, což přitahuje turisty, kteří chtějí uniknout davům a zažít skutečnou podstatu norské divočiny.

Z vrcholu Sollifjellet můžete očekávat dechberoucí výhledy na hluboké modré vody Lysefjordu, obklopené strmými skalními stěnami a zelenými lesy. Oblast nabízí mnoho turistických tras pro všechny úrovně zkušeností, od jednoduchých procházek až po náročné horské výstupy.

Navštívit Sollifjellet znamená vstoupit do světa klidu a ticha, kde jediné zvuky, které slyšíte, jsou šumění větru v korunách stromů, blekot ovcí a šumění vod fjordu níže. Pro fotografy je to ráj, kde mohou zachytit neopakovatelnou krásu norské krajiny.

Pokud plánujete dobrodružství v Norsku a hledáte méně navštěvovanou alternativu k populárním turistickým místům, Sollifjellet je ideální volbou. Z vyhlídky je dokonce vidět na turisticky známý, no bohužel přeplněný Preikestolen. Tak  si nezapomeňte přibalit foťák!

Mapa a okolí

Parkování

Dedikované parkoviště Skrøylå je nejlepším výchozím bodem na objevování Sollifjellet a jeho okolí. K parkovišti Skrøylå ve Forsandu se dostanete přes most Lysefjordbrua za 16 km a 25 min. Na cestě byl položen nový asfalt a již samotná jízda na parkoviště je zážitkem. Parkování je zdarma a pokud přijedete mimo víkend, budou vám dělat společnost maximálně místní ovce.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Pláž Njervessanden

Spangereid, Agder

Město

Tromsø

Troms og Finnmark

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Ågvatnet

Moskenesøya

Sollifjellet () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.