menu
Flakstadtind - Flakstad, Nordland Flakstadtind - Flakstad, Nordland Flakstadtind - Flakstad, Nordland
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

V okolí

Alternativa • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Flakstadtind je horský vrcholek na ostrove Flakstadøya, který je známý svými majestátními horskými vrcholy. Flakstadtind se tyčí nad krajinou a nabízí nádherný výhled na okolní fjordy, ostrovy a otevřené moře. Z vrcholu můžete vidět téměř celý řetězec Lofot, co je krásný pohled. Z vrchol se nabízí pohled na pláž Skagsanden, kde si v Lofoten Beach Camp můžete po túře odpočinout, osprchovat, nebo se dobře najíst.

Přístup na vrchol Flakstadtind vyžaduje mírně náročnou pěší túru. Trasa začíná poblíž silnice a postupně stoupá k vrcholu. Cestou můžete narazit na několik strmějších úseků a úzkých hřebenů, takže je důležité být opatrný a mít vhodnou obuv. V závislosti na vaší fyzické kondici a zkušenostech s horolezectvím by pěší túra na vrchol a zpět měla trvat přibližně 4 hodiny.

Vezměte si s sebou dostatek vody, jídla a oblečení vhodné pro proměnlivé lofotské počasí.

Během cesty vám mohou několikrát cestu zkřížit domácí ovce, proto držte svého pejska pod dohledem.

Mapa a okolí

Parkování

Parkovat můžete přímo na cestě při první odbočce na turistický chodník. Zaparkujete tady ale maximálně 1 auto. Další alternativa je oficiální parkování Flakstad, nebo parkování v Lofoten Beach Campu a okolí.

Tipy na parkování

Parkování Flakstad

Ramberg

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Max. 2 hodiny

Parkoviště hned při pláži Skagsanden. K dispozici je 6 velkých dedikovaných míst pro obytné vozy. Ostatní místa jsou určena pro osobní automobily, ale pokud máte malou dodávku, určitě se s ní vejdete i sem. Veřejné toalety a voda jsou k dispozici. Ideální volba, pokud se chcete podívat na pláž nebo si krátce zasurfovat na tomto epickém místě. Doba parkování maximálně 2 hodiny.

 

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

Město

Trondheim

Trondheim, Trøndelag

Flakstadtind () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.