🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Národní park Ånderdalen - Senja, Troms og Finnmark Národní park Ånderdalen - Senja, Troms og Finnmark Národní park Ånderdalen - Senja, Troms og Finnmark
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Národní park Ånderdalen na ostrově Senja nabízí jedinečný vhled do subarktické přírody Norska.

Rozkládá se na ploše přes 125 km² a je situován na druhém největším norském ostrově, Senja. Park je domovem hustých borových a smrkových lesů, rašelinišť a malebných jezer. Dramatické krajinné změny od hlubokých lesů až po otevřené plochy činí z tohoto místa pravou divočinu. Ekosystém je skutečně jedinečný a pro nás, nikde jinde neopakovatelný zážitek.Díky své rozmanité krajině je park domovem mnoha druhům rostlin a zvířat. V lesních částech parku lze narazit na soby, losy nebo lišky. Je také rájem pro ornitology, protože zde žije několik druhů ptáků, včetně vzácných druhů, jako je např. sovice sněžní, kterou jsme měli tu čest potkat.

Národní park Ånderdalen je oblíbeným místem pro pěší turistiku. Existuje zde řada značených stezek, které vedou návštěvníky přes nejzajímavější části parku. Díky svým čistým řekám a jezerům je také ideálním místem pro rybolov. Jedním z hlavních cílů založení Národního parku Ånderdalen bylo zachování subarktického ekosystému regionu a ochrana vzácných druhů rostlin a zvířat. Park hraje klíčovou roli v ochraně a zachování této jedinečné biotopy pro budoucí generace.

Národní park Ånderdalen má několik vstupních míst, která jsou rozptýlena kolem jeho hranic. Tyto vstupy slouží jako výchozí body pro mnoho turistických tras a stezek v parku. Na některých vstupních místech jsou k dispozici informační tabule a mapy parku. My jsme vstoupili do parku z cesty Fv860 naproti kempu Norwegian Wild.

Co se týče treků, osobně doporučujeme trek k jezeru Åndervatnet. Pokud budete mít trochu štěstí tak určitě spatříte na své cestě soby a proto nezapomeňte na foťáky!

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Gratjønn

Nodeland

Město

Tromsø

Troms og Finnmark

PlážPříroda

Hoddevik

Hoddevik, Nordfjord

Národní park Ånderdalen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.