menu
Reinebringen - Reine, Moskenesøya Reinebringen - Reine, Moskenesøya Reinebringen - Reine, Moskenesøya
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Omezeno v zimně • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

V okolí

Alternativa • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Nevhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Návštěva Reinebringen na Lofotech je dobrodružstvím, které stojí za to zažít. Pokud jste připraveni na trochu fyzické námahy, budete odměněni úžasnými výhledy a nezapomenutelnými zážitky v jednom z nejkrásnějších koutů Norska. Tento výlet je jednou z těch nezapomenutelných zážitků, které doporučujeme postoupit během své návštěvy Lofotů.

Reinebringen je známý svými dechberoucími výhledy, strmými schody a křehkým ekosystémem. Toto místo je však velmi oblíbené mezi turisty, a proto se zde může vyskytovat dost lidí. Pokud preferujete klidnější atmosféru, doporučuje se vyrazit na výlet brzy ráno nebo pozdě odpoledne, ideálně při západu slunce.

Cesta na vrchol Reinebringen vás provede přes více než 1 900 schodů, které byly vybudovány pro ochranu přírody a zvýšení bezpečnosti turistů. Pokud máte dobrou fyzičku, schody vám umožní se rychle a pohodlně dosáhnout nadmořské výšky 448 metrů.

Tato túra je považována za středně náročnou, ale konkrétně stoupání po schodech může být skutečně náročné. Stezky jsou dobře udržované, ale kvůli strmému stoupání je vhodné být připraven. Stezka není příliš široká, takže se můžou tvořit fronty. Na několika místech si můžete odpočinout, ale i tak není tato výprava vhodná pro úplné začátečníky. Průměrný turista s dostatečným množstvím vody by však měl tento výlet zvládnout.

Za svou námahu budete odměněni úchvatnými výhledy na malebné městečko Reine, rozeklané fjordy a majestátní Lofotské hory. Toto místo je doslova rájem pro fotografy a milovníky norské přírody.

Při návštěvě tohoto místa je důležité dodržovat několik pravidel. Psi nejsou na Reinebringen povoleni kvůli ochraně zdejšího ekosystému, takže je lepší je nechat doma nebo v autě. Od roku 2023 je možné vzít pejsky sebou na vodítku, no vzhledem na šíři stezky a počet schodů, to skutečně nedoporučujeme. Dále se držte značených tras a respektujte pravidla zacházení s přírodou. Doporučujeme tenhle výlet podniknout za dobré viditelnosti a dobrého počasí, případně si počkat na vrcholku na vyjasnění.

Mapa a okolí

Otevírací doba

Návštěva Reinebringen může být omezena sezónně kvůli klimatickým podmínkám. V zimních měsících může být Reinebringen pokrytý sněhem a ledem, což činí cestu na vrchol nebezpečnou a obtížnou.

Parkování

Parkování je možné na několika placených parkovištích v měste Reine. My ale doporučujeme alternativu níže s bezplatným stáním a stejnou vzdáleností.

Tipy na parkování

Parkování Steffenakken

Reine

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Poloobloukové asfaltové parkoviště Steffenakken má kapacitu pro zhruba 15 obytných nebo osobních vozů. Během dne bývá dost frekventované, ale v noci je velmi klidné, přestože je umístěno přímo u cesty. Jeho vynikající poloha vám umožní navštívit nejen Djupfjordbrua, který se nachází hned vedle, ale je to od nej i blízko k známému Reinebringenu, nebo do městečka Reine. Navíc je tohle parkování zdarma, co v Reine nenaleznete. Oproti asfaltovému parkovišti je k dipozici odpočívadlo na nezpevnené cestě, kde můžete vůz taky parkovat. Bez veškerých služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

AtrakceZajímavé místo

Lofotakvariet

Kabelvåg, Nordland

PřírodaMěsto

Å

Moskenesøya

VodopádPříroda

Vodopád Kjenndalsbreen

Národní park Jostedalsbreen

Reinebringen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.