menu
Oldevatnet - Stryn, Vestland Oldevatnet - Stryn, Vestland Oldevatnet - Stryn, Vestland
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Oldevatnet je nádherné jezero, které naleznete v oblasti Stryn, v kraji Vestland v srdci Norska. Jeho krásné modré vody obklopené malebnými horami a ledovci vytvářejí nezapomenutelný pohled, který vás okouzlí.

Cesta k Oldevatnet je snadná. Z města Stryn, které je dobře dostupné autem i veřejnou dopravou by cesta měla trvat přibližně 20 minut autem. Lokalita je naprosto skvělá pro lidi, kteří chtějí na chvíli uniknout od přeplněných turistických atrakcí.

Oldevatnet nabízí nepřeberné množství aktivit na zemi a na vodě. Můžete se tu věnovat turistice po nádherných stezkách kolem jezera, kempovat v přírodě, rybařit nebo jen relaxovat a obdivovat okolní krajinu. Pokud přijedete během sezony, doporučujeme výlet na Klovane. V zimě je tato oblast populární také pro lyžování a snowboarding.

Nezapomeňte si přinést fotoaparát, protože přírodní krásy, které tu naleznete, si budete chtít odnést s sebou domů. Při východu a západu slunce se nabízí neuvěřitelné příležitosti k fotografování, když se okolní hory zbarví do zlatova a jezero zrcadlí nádherné oblohy.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Oldevatn camping

Olden

Typ

Kemp

Placené

Ano - 50NOK denní stání

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Tohle místo přímo u jezera Oldevatnet nabízí kempingová místa pro karavany a stany, nebo dokonce denní parkoviště pro osobní automobily, pokud chcete prozkoumat okolí. Je to ideální místo, když navštěvujete Oldevatnet.

Kemp najdete hned při odbočení z mostu, který překlenuje jezero. Pokud nemáte zájem o využití kempu (který je mimochodem skvělý a poskytuje vše, co ke kempingu potřebujete), budete muset projít celým kempem až na konec a zaparkovat na štěrkovém stání vyhrazeném pro návštěvníky. Cena denního parkování činí 50 NOK a 1 noc v kempu stojí v závislosti na sezóně kolem 350 NOK.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Hoddevik

Hoddevik, Nordfjord

JezeroPříroda

Bondhusvatn

Bondhusdalen, Sundal

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

Oldevatnet () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.