Instagram menu
Flotane - Aurlandsfjellet Flotane - Aurlandsfjellet Flotane - Aurlandsfjellet
Ověřeno PřírodaJezeroVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Parkoviště, jezero a vodopád; Flotane je ideálním místem na zastávku či dokonce přespání při průjezdu norskou národní scénickou stezkou Aurlandsfjellet, která se táhne kolem fjordů a náhordních plošin v západním Norsku. Flotane nabízí přístup k jezeru Flotvatnet se stejnojmenným vodopádem a celou řadu kratších či delších hiků k dalším jezerům a vodopádům na náhorní plošině.

Ačkoliv se místo nachází na relativně izolované náhorní plošině uprostřed Norska, na místo vede široká silnice, kam se pohodlně dostanete s jakýmkoliv vozidlem včetně karavanu; jediným záporem je nedostuplnost mobilního signálu, pro který si musíte vyběhnout na jeden z okolních kopců. Samotné parkoviště umožňuje přespání přes noc a poskytuje zázemí v podobě čistých a udržovaných toalet a laviček.

Mapa a okolí

Parkoviště Flotane

Aurland, Norsko
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště Flotane se nachází přímo vedle stejnojmenného vodopádu a jezera Flotvatnet a poskytuje výhledy na celou náhorní plošinu Aurlandsfjellet. Parkoviště je zdarma, má k dispozici toalety a není problém se na něj dostat s karavanem a přespat přes noc.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaVyhlídkaZajímavé místo

Atlantic ocean road

Møre og Romsdal

PamátkaPřírodaVyhlídka

Lindesnes Fyr

Lindesnes, Agder

PřírodaVyhlídka

Preikestolen

Lysefjord, Rogaland

Flotane () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.