menu
Vodopád Kjenndalsbreen - Národní park Jostedalsbreen Vodopád Kjenndalsbreen - Národní park Jostedalsbreen Vodopád Kjenndalsbreen - Národní park Jostedalsbreen
VodopádPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Kjenndalsbreen • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Ledovec Kjendallsbreen je součástí národního parku Jostedalsbreen a jedná se o jedno z nejdostupnějších míst v Norsku, kde se lze s autem či karavanem dostat přímo k ledovci bez nutnosti několikahodinové túry. Ačkoliv se jedná o autem jednoduše dosažitelný cíl, jedná se o klidnou procházku uprostřed přírody bez davů turistů.

Ledovec je obklopen neméně nádhernými horami a údolími, které nabízejí nahlédnutí do norské divočiny. Od parkoviště vede krátká a nenáročná trasa, kterou se lze podél řeky vytékající z ledovce dostat skoro až k ledovcovému splazu a obdivovat tak jeho krásu zblízka.

Třešničkou na dortu je parkoviště s výhledem přímo na ledovec a okolní vodopády, které je za drobný poplatek (70 NOK za osobní auto v roce 2023) přístupné pro všechna vozidla a karavany s možností přespávání přes noc, takže vodopád je možné obdivovat nejen během procházky po okolí, ale i z kufru karavanu. Nocování a probuzení se přímo pod ledovcem je bezpochyby jedním z nejlepších míst na přespání v autě v západním Norsku a nemělo by chybět v žádném itineráři.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkoviště Kjenndalsbreen

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 70 NOK

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště u ledovce Kjenndalsbreen je přístupné s osobním autem i dodávkou s výhledem přímo na ledovec a okolní vodopády. Pro vstup na parkoviště je třeba zaplatit (70 NOK za osobní auto), ale není problém tam s autem zůstat přes noc. Na parkovišti nejsou k dispozici toalety ani žádné další služby.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

JezeroPříroda

Oldevatnet

Stryn, Vestland

VodopádPříroda

Låtefossen

Ullensvang, Vestland

Vodopád Kjenndalsbreen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.