menu
Nusfjord - Flakstad, Nordland Nusfjord - Flakstad, Nordland Nusfjord - Flakstad, Nordland
MěstoPřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Na okraji • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Nusfjord je jednou z nejstarších a nejlépe zachovaných rybářských vesnic na Lofotech. Tato idylická vesnička je perla s dřevěnými staveními postavenými na pilotách nad vodou, typickými pro tuto oblast. Obklopená fjordem a lemovaná strmými skalnatými vrcholky nabízí Nusfjord nádherné přírodní scenerie. Už samotná cesta do vesnice je nezapomenutelným zážitkem.

Návštěvu Nusfjordu zvládnete během pár hodin. Můžete zde obdivovat tradiční rybářská stavení zvaná Rorbuer. Tyto dřevěné chaty, původně určené pro rybáře, nyní často poskytují ubytování turistům, nabízí autentický zážitek z pobytu na Lofotech. Doporučujeme navštívit i malé rybářské muzeum, kde se dozvíte více o historii vesnice a rybářských tradicích Lofotských ostrovů.

Nusfjord se může pochlubit krásným malebným přístavem, který stojí za fotografování. Přístav ožívá zejména během rybářské sezóny a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do místního života.

Pokud si přejete svůj pobyt v Nusfjordu prodloužit, okolní krajina nabízí řadu možností pro túry s nádhernými výhledy na fjord a okolní vrchy. Navíc ve vesnici můžete pronajmout paddle boardy nebo kajaky a prozkoumat fjord z vodní hladiny.

Pokud jste unavení, Nusfjord nabízí luxusní spa služby, kombinující tradiční norské relaxační metody s moderním komfortem. Kromě saun zde najdete také masáže a vířivky. V sezóně doporučujeme služby spa rezervovat předem.

Pokud budete hladoví, vesnička nabízí skvělé možnosti, kde si můžete pochutnat. Vřele doporučujeme navštívit místní pekárnu, která vás určitě nadchne nejenom svou nabídkou ale i interiérem.

Mapa a okolí

Parkování

Možnost zaparkovat vaše auto nebo obytku na parkovištích zdarma které jsou k dispozici hned po vstupu do vesničky. Nusfjord není svou rozlohou velký, takže budete mít všechno na dosah.

Tipy na jídlo v okolí

Landhandleriet Café

Ramberg • Kavárna • $$$

Nusfjord se může pochlubit úžasnou stylovou kavárnou s pekárnou, která nabízí výhled přímo na fjord a malebný přístav. Kromě toho zde můžete ochutnat teplá jídla či vynikající domácí vafle a dorty. Vřele doporučujeme zakončit návštěvu šálkem kávy a nechat se pohltit unikátní atmosférou tohoto místa. Rozhodně stojí za návštěvu!

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Manndalsvatnet

Risøyhamn, Nordland

Zajímavé místoPříroda

Skårungen

Kabelvåg, Nordland

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Ågvatnet

Moskenesøya

Nusfjord () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.