menu
Preikestolen - Lysefjord, Rogaland Preikestolen - Lysefjord, Rogaland Preikestolen - Lysefjord, Rogaland
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Preikestolen • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Preikestolen, známý také jako Kazatelna, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Norsku. Nachází se v blízkosti města Stavanger a je to obrovská skalní plošina vysoká 604 metrů nad mořem, která nabízí dechberoucí výhledy na fjord Lysefjord.

Proč sem jet? Pro nezapomenutelný zážitek a úchvatné fotografie. Výlet na Preikestolen je ideální pro milovníky přírody a turistiky. Cesta k vrcholu trvá přibližně 4 hodiny a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Nejlepší dobou pro návštěvu je od dubna do října, kdy je cesta nejschůdnější.

Parkování je možné na parkovišti Preikestolen Fjellstue, které je výchozím bodem výstupu. Parkovné se pohybuje okolo 200 NOK (norských korun) za den. Přestože jsou na trase odpočinkové zóny a toalety, nezapomeňte si vzít dostatek vody a občerstvení.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkoviště Preikestolen

Jørpeland

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 200 NOK / den

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště speciálně pro Preikestolen je ideální volbou pro ty, kdo plánují návštěvu této atrakce. Je umístěno přímo u výchozího bodu výstupu a nabízí dostatek prostoru pro osobní automobily i obytné vozy. Přes noc zde ovšem parkovat nelze. Parkování je zde možné pouze na celý den za poplatek 200 NOK. I když je tohle parkoviště placené, doporučujeme zaparkovat právě tady pokud jste se rozhodli pro návštěvu Preikestolen.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Stavanger

Stavanger, Rogaland

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

PlážPříroda

Pláž Silsanden

Vågan, Nordland

Preikestolen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.