menu
Hoddevik - Hoddevik, Nordfjord Hoddevik - Hoddevik, Nordfjord Hoddevik - Hoddevik, Nordfjord
Ověřeno PlážPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Hoddevik, malebná pláž ukrytá mezi vysokými horami na západním pobřeží Norska, nabízí nejen vynikající podmínky pro surfování, ale také fascinující okolí, které můžete prozkoumat pěšky. Přírodní stezky vás zavedou k nejvyšším bodům okolních hor, odkud se vám naskytne nádherný pohled na celou oblast až k horizontu Atlantského oceánu. Jedním z oblíbených výletních cílů je nedaleký vrch Kjerringa, známý svými impozantními skalními formacemi a nádhernými výhledy na západní norské pobřeží.

Pro milovníky historie je zde možnost navštívit starobylé osady a pozůstatky z dob Vikingů. Výlety jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, od rodin s dětmi po zkušené turisty, a stezky nabízejí různé úrovně obtížnosti. V blízkosti Hoddeviku naleznete také kemp a parkoviště, což usnadňuje plánování vícedenního pobytu.

Na parkovišti je k dispozici samoobslužný kiosk s potravinami a občerstvením a na recepci kempu je také nabídka občerstvení. K dispozici jsou čisté veřejné toalety, kde se dá i převléct.

Během sezony se každý den koná lekce jógy v staré stodole, což přidává na atmosféře a zážitku. Takže, ať už jste surfař, turista nebo milovník přírody, Hoddevik vám nabídne nezapomenutelný zážitek spojený s nádhernou norskou přírodou.

Mapa a okolí

Občerstvení

Za parkovištěm v Hoddeviku naleznete samoobslužný kiosk nabízející instantní jídla, pochutiny, nápoje, nebo dokonce horké kafe. Platba probíhá kartou na samoobslužném terminálu. Dále je k dispozici občerstvení na recepci kempu, hned naproti veřejným toaletám, kde doporučujeme vyzkoušet norské vafle se sýrem a malinovým džemem. Určitě vás zahřejí po dni na prkně u moře.

Tipy na parkování

Parkování Njervessanden

Spangereid

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

žádné

Nové bezplatné asfaltové parkoviště přímo u pláže. Kapacita kolem 40 aut. Povolený vstup osobným automobilům no taky všem obytkám a to bez poplatku. U parkoviště je k dispozici toaleta s teplou vodou a venkovní sprcha.

Pozor: Dovoleno jenom parkování. Kempovací vybavení je možno umístit na pláž, nebo použít kempovací piknikové stoly v okolí.

Více informácí o tomhle místě naleznete na stránkách camperguru.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VodopádPříroda

Låtefossen

Ullensvang, Vestland

PamátkaVyhlídkaZajímavé místo

Atlantic ocean road

Møre og Romsdal

AtrakceZajímavé místo

Lofotakvariet

Kabelvåg, Nordland

Hoddevik () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.