Instagram menu
Henningsvær - Vågan, Nordland Henningsvær - Vågan, Nordland Henningsvær - Vågan, Nordland
Ověřeno MěstoZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Placené parkoviště • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Henningsvær, často označované jako „Benátky Lofotů“, je malebné rybářské městečko rozkládající se na několika malých ostrovech spojených mosty. Jeho tradiční dřevěné domy, umístěné těsně u vody, a hravé přístavní lodě přitahuje návštěvníky z celého světa, takže čekejte plno turistů.

Městečko Henningsvær leží na jihozápadním cípu ostrova Austvågøya, který je součástí Lofotských ostrovů. K městu vede dobře udržovaná silnice, takže je snadno přístupné autem. V městečku je k dispozici několik placených parkovišť, které nebude mít problém naleznout.

V místním přístavu můžete sledovat místní rybáře při práci, procházet se mezi tradičními rybářskými loděmi, nebo vychutnat si čerstvé mořské plody v místních restauracích. Taky jako v jiných městech na Lofotech naleznete několika typických červených domků. Co je v Henningsvær unikátní, je neobvyklý fotbalový stadion, který je obklopen mořem a horami a je často označován jako jeden z nejkrásnějších stadionů na světě. Takže nezapomeňte foťáky. Místní maják je taky oblíbeným místem pro návštěvníky, kteří chtějí získat panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Toto malé městečko je taky domovem pro řadu umělců a řemeslníků, takže zde najdete několik galerií a obchodů nabízejících ručně vyráběné výrobky. V městě se dá půjčit loď, nebo paddle boardy, na kterých můžete objevovat po vodě. Doporučujeme taky ochutnat dobrůtky v pekárně, nebo zajít na dobrý oběd. V městě je několika možností.

Mapa a okolí

Parkování

Obytné nebo osobní vozy zaparkujete na několika parkovištích na vstupu do města. Počítejte s poplatkem za parkování, no za to s blízkostí k hlavním atrakcím.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Bukkekjerka

Børra, Andøya

PlážPřírodaVyhlídka

Pláž Kvalvika

Moskenesøy

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Averøy

Møre og Romsdal

Henningsvær () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.