🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Vyhlídka Ledovec Bøyabreen - Fjærland, Vestland Vyhlídka Ledovec Bøyabreen - Fjærland, Vestland Vyhlídka Ledovec Bøyabreen - Fjærland, Vestland
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Uprostřed malebné krajiny Norska leží Bøyabreen, působivý ledovec, který každoročně přitahuje návštěvníky z celého světa. Tato přírodní památka nabízí nejen úchvatné pohledy na ledovcovou krajinu, ale také bohatou přírodní rozmanitost a průzračné jezero no i jedinečné příležitosti k turistice a objevování.

Pro návštěvníky cestující autem jsou k dispozici parkoviště v blízkosti ledovce Bøyabreen. Parkovací zařízení jsou prostorná a nabízí snadný přístup k hlavním turistickým trasám a výhledovým místům. Od parkoviště můžete snadno pokračovat pěšky k ledovci a okolním atrakcím. K ledovci vám to potrvá necelých 10 minut.

Ledovec Bøyabreen nabízí návštěvníkům nezapomenutelné pohledy. Od mírných vyvýšenin můžete obdivovat monumentální ledovcové útvary, které se majestátně tyčí nad krajinou. Čistý horský vzduch a téměř neporušená příroda přidávají k celkovému zážitku a činí z návštěvy Bøyabreen nezapomenutelný zážitek.

Okolní oblast nabízí řadu dalších atrakcí a aktivit. Přírodní park v blízkosti ledovce je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a pozorování divoké zvěře. Turistické stezky procházejí lesy, vodopády a jiné malebné přírodní scény, které stojí za to vidět. Také můžete navštívit nedaleké horské vesnice a seznámit se s místní kulturou a historií.

Hned vedle parkoviště se nachází restaurace, z které je přímý výhled na ledovec a jezero, a proto vás výhledy určitě očarují a přidají chuť k jídlu.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Bøyabreen

Fjærland

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Zpevněné parkování přímo u ledovce Bøyabreen. Velké parkoviště pro několik obytných vozů a osobních aut nabízí sociální zázemí a možnost zakládání ohně. Kempování je zatím povoleno a bez omezení. K parkování využijte první část parkoviště. Pokud se vydáte blíže k ledovci, upozorňujeme, že parkoviště patří restauraci a parkování je zde omezené. Určitě doporučujeme tuto lokalitu hlavně kvůli poloze a možnosti vydat se brzy ráno k objevování Bøyabreen. V sezóně doporučujeme přijít před sedmou hodinou večer, abyste našli místo na nocleh.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPřírodaZajímavé místo

Nusfjord

Flakstad, Nordland

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Fjærlandsfjorden

Fjærlandsfjorden, Vestland

Vyhlídka Ledovec Bøyabreen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.