menu
Pláž Njervessanden - Spangereid, Agder Pláž Njervessanden - Spangereid, Agder Pláž Njervessanden - Spangereid, Agder
Ověřeno PlážPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Njervessanden • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Navštivte tuto krásnou pláž v okolí města Spangereid v jižním Norsku. Njervesanden není tolik turisticky známá, ale o to krásnější typická norská pláž s nádhernou přírodní scenérií, čistými břehy a osvěžujícími severními vodami. Pláž je obklopena nízkými skalami, borovicovými lesy a typickými norskými domky.

U pláže naleznete skvělé a nové bezplatné parkoviště, nová sociální zařízení s teplou vodou, venkovní sprchy, několik volejbalových a dětských hřišť, stejně jako kempingové posezení.

V okolí se dá pohodlně dostat například k Lindesnes majáku, který je jeden z nejkrásnějších a největších v regionu. Hezkou procházkou se dostanete do unikátní podmořské restaurace Under.

Doporučujeme si také užít večer při západu slunce přímo na pláži, která je skutečně nádherná a velká, a proto si každý najde svůj kousek soukromí.

Mapa a okolí

Parking

K dispozici je nové bezplatné asfaltové parkoviště přímo u pláže. Změstí se kolem 40 aut. Povolený vstup osobných automobilům no taky všem obytkám a to bez poplatku. U parkoviště je k dispozici toaleta s teplou vodou a venkovní sprcha.

Tipy na jídlo v okolí

Under

Spangereid • Restaurace • $$$

Restaurace Under se nachází v Lindesnesu na jihu Norska a je první evropskou podmořskou restaurací. Budova s futuristickým designem je z části ponořená pod hladinu Severního moře, což návštěvníkům umožňuje jíst doslova pod hladinou moře s výhledem na podmořský svět skrze obrovské panoramatické okno.

Menu restaurace Under je stejně působivé jako její design, s důrazem na udržitelně chycené mořské plody a lokální suroviny.

Pro mnohé je návštěva restaurace Under nejenom kulinářským zážitkem, ale také edukativním dobrodružstvím. Rezervace je potřeba skutečně brzká, někdy dokonce pár týdnů před plánovanou návštěvou.

Tipy na parkování

Parkování Njervessanden

Spangereid

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

žádné

Nové bezplatné asfaltové parkoviště přímo u pláže. Kapacita kolem 40 aut. Povolený vstup osobným automobilům no taky všem obytkám a to bez poplatku. U parkoviště je k dispozici toaleta s teplou vodou a venkovní sprcha.

Pozor: Dovoleno jenom parkování. Kempovací vybavení je možno umístit na pláž, nebo použít kempovací piknikové stoly v okolí.

Více informácí o tomhle místě naleznete na stránkách camperguru.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Stavanger

Stavanger, Rogaland

JezeroPříroda

Manndalsvatnet

Risøyhamn, Nordland

PlážPřírodaVyhlídka

Pláž Kvalvika

Moskenesøy

Pláž Njervessanden () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.