🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Bondhusvatn - Bondhusdalen, Sundal Bondhusvatn - Bondhusdalen, Sundal Bondhusvatn - Bondhusdalen, Sundal
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Bondhusdalen • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Bondhusvatnet je malebné ledovcové jezero nacházející se v údolí Bondhusdalen v Kvinnherad, Hordaland, Norsko. Obklopeno strmými horami a položeno u paty ledovce Folgefonna, Bondhusvatnet nabízí dechberoucí výhledy, které dokazují přírodní krásu Norska. Čisté modré vody jezera odrážejí nad sebou vysoké hory a ledovce, což z něj dělá populární místo pro fotografii. Musíte ale trefit to správné počasí!

Samotné údolí Bondhusdalen je zdobeno bujnými zelenými loukami, divokými květinami a tradičními norskými dřevěnými domy, které návštěvníkům dávají pocit klidu a náhled na místní život.

K jazeru se dostanete z parkoviště, kde začněte sledovat značenou stezku směrem k Bondhusdalen. Pěšina je dobře udržovaná a vedoucí skrz lesní oblast, vhodná pro kočárky a vozíky. Po krátké chůzi dosáhnete otevřeného údolí s výhledem na jezero. Celkový čas chůze z parkoviště k jezeru by měl být přibližně 20-30 minut, v závislosti na vašem tempu.

Při návštěvě si užijte nádherné výhledy a klidné prostředí jezera!

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Bondhusdalen

Bondhus

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 100 NOK/24 hod

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování na oficiálním parkovišti u jezera a údolí Bondhusdalen. Parkoviště nabízí vše, co potřebujete pro pohodlné přenocování: toalety s teplou vodou a možností nabírání pitné vody. Parkoviště je rozděleno na dvě části: jedna pro osobní automobily a autobusy, druhá pro obytné vozy. Kempování na parkovišti je zakázáno, avšak k dispozici jsou piknikové lavice a stoly.

Z parkoviště je nádherný výhled na ledovec a okolní hory. V okolí můžete spatřit zvířata, je zde také kavárna a malebná vesnička. Parkoviště je placené a parkovací lístky jsou pravidelně kontrolovány.

Více informací o místě naleznete na stránkach camperguru.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Pláž Haukland

Leknes, Nordland

VyhlídkaPřírodaZajímavé místo

Trollstigen

Rauma, Romsdalen

MěstoVyhlídka

Byrampen Alesund

Alesund, Sunnmøre

Bondhusvatn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.