menu
Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark
Ověřeno Zajímavé místoAtrakcePamátka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Nordkapphallen • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

A jste tady! Vítejte na (téměř) nejsevernějším bodě Evropy. Nordkapp, známý též jako Severní mys, je jedním z nejikoničtějších a nejsevernějších míst Evropy, symbolizující místo, kde se pevnina setkává s ledovým Arktickým oceánem. Je vzdálen necelých 2 100 km od severního pólu. Přestože není technicky nejsevernějším bodem Evropy (tuto poctu si nárokuje sousední mys Knivskjellodden), je snadněji přístupný a oblíbený mezi turisty.

Historie Nordkappu sahá do 16. století, kdy ho objevil anglický mořeplavec Richard Chancellor. Popularita tohoto místa vzrostla zejména během 19. století s nárůstem cestovního ruchu. Návštěvníci mohou prozkoumat Nordkapphallen, komplex s muzeem, restaurací, kavárnou a obchodem se suvenýry. Vstup do komplexu je zpoplatněn a bez zaplacení poplatku nelze zakoupit ani suvenýr. Velké parkoviště s toaletami je k dispozici zdarma.

Zdarma je také přístup k vnějším atrakcím. Na vrcholu útesu stojí globusová socha, oblíbené místo pro fotografování. Kromě toho je zde vyhlídková terasa s nádherným výhledem na Arktický oceán a nekonečné horizonty. Dalším místem k návštěvě je památník dětem Evropy, socha symbolizující naději, spolupráci a přátelství evropských národů.

Pro dobrodruhy nabízí okolní krajina turistické trasy, kempy a pozorování ptáků a divoké zvěře, včetně sobů. V létě můžete obdivovat půlnoční slunce, v zimě fascinující polární záři.

Cesta k Nordkappu je zážitkem sama o sobě. Během poslední půlhodiny jízdy zažijete proměnu krajiny a pocit, že jste na konci světa. Počasí se může rychle měnit – od husté mlhy až po překvapivou inverzi. Pro mnohé návštěvníky má Nordkapp hluboký osobní význam, ať už jako konec dlouhé cesty, místo k zamyšlení nebo prostě místo na kraji světa.

Náš tip: Pokud máte možnost a cestujete dodávkou, zůstaňte přes noc. Ráno můžete oblast prozkoumávat bez davů turistů. I když vám bude v noci chladno, Nordkapp si to rozhodně zaslouží.

Mapa a okolí

Psi dovnitř komplexu nesmí. Venku se ale mohou pohybovat bez omezení.

Otevírací doba a vstupné do Nordkapphallen

1.ledna – 17.května 11:00 – 16:00

18.května – 31.srpna 11:00 – 01:00

1.září – 17.září 11:00 – 20:00

18.září – 30.září 11:00 – 17:00

1.října – 31. prosince 11:00 – 15:00

 

Dospělý 320 NOK na osobu

Děti 7 – 15 let 90 NOK na osobu

Rodina (2 dospělí + 2 děti) 730 NOK

Studenti/ Vojáci 200 NOK na osobu

 

Aktuální informace můžete najít na oficiálních stránkách Nordkappu zde.

Tipy na parkování

Parkování Nordkapp

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Obrovské parkoviště přímo u Nordkappu před budovou Nordkapphallen. Místa je tu dost pro všechny. Pokud stojíte co nejblíže vyhlídkové plošině, máte úžasný výhled. Jsou zde k dispozici toalety, jinak žádné další služby. V noci tu může být opravdu zima.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Národní park Ånderdalen

Senja, Troms og Finnmark

VyhlídkaZajímavé místo

Bukkekjerka

Børra, Andøya

VyhlídkaPříroda

Stegastein

Aurland, Aurlandsfjorden

Nordkapp () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.