Instagram menu
Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark Nordkapp - Magerøya, Troms og Finnmark
Ověřeno Zajímavé místoAtrakcePamátka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Nordkapphallen • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

A jste tady! Vítejte na (téměř) nejsevernějším bodě Evropy. Nordkapp, známý též jako Severní mys, je jedním z nejikoničtějších a nejsevernějších míst Evropy, symbolizující místo, kde se pevnina setkává s ledovým Arktickým oceánem. Je vzdálen necelých 2 100 km od severního pólu. Přestože není technicky nejsevernějším bodem Evropy (tuto poctu si nárokuje sousední mys Knivskjellodden), je snadněji přístupný a oblíbený mezi turisty.

Historie Nordkappu sahá do 16. století, kdy ho objevil anglický mořeplavec Richard Chancellor. Popularita tohoto místa vzrostla zejména během 19. století s nárůstem cestovního ruchu. Návštěvníci mohou prozkoumat Nordkapphallen, komplex s muzeem, restaurací, kavárnou a obchodem se suvenýry. Vstup do komplexu je zpoplatněn a bez zaplacení poplatku nelze zakoupit ani suvenýr. Velké parkoviště s toaletami je k dispozici zdarma.

Zdarma je také přístup k vnějším atrakcím. Na vrcholu útesu stojí globusová socha, oblíbené místo pro fotografování. Kromě toho je zde vyhlídková terasa s nádherným výhledem na Arktický oceán a nekonečné horizonty. Dalším místem k návštěvě je památník dětem Evropy, socha symbolizující naději, spolupráci a přátelství evropských národů.

Pro dobrodruhy nabízí okolní krajina turistické trasy, kempy a pozorování ptáků a divoké zvěře, včetně sobů. V létě můžete obdivovat půlnoční slunce, v zimě fascinující polární záři.

Cesta k Nordkappu je zážitkem sama o sobě. Během poslední půlhodiny jízdy zažijete proměnu krajiny a pocit, že jste na konci světa. Počasí se může rychle měnit – od husté mlhy až po překvapivou inverzi. Pro mnohé návštěvníky má Nordkapp hluboký osobní význam, ať už jako konec dlouhé cesty, místo k zamyšlení nebo prostě místo na kraji světa.

Náš tip: Pokud máte možnost a cestujete dodávkou, zůstaňte přes noc. Ráno můžete oblast prozkoumávat bez davů turistů. I když vám bude v noci chladno, Nordkapp si to rozhodně zaslouží.

Mapa a okolí

Psi dovnitř komplexu nesmí. Venku se ale mohou pohybovat bez omezení.

Otevírací doba a vstupné do Nordkapphallen

1.ledna – 17.května 11:00 – 16:00

18.května – 31.srpna 11:00 – 01:00

1.září – 17.září 11:00 – 20:00

18.září – 30.září 11:00 – 17:00

1.října – 31. prosince 11:00 – 15:00

 

Dospělý 320 NOK na osobu

Děti 7 – 15 let 90 NOK na osobu

Rodina (2 dospělí + 2 děti) 730 NOK

Studenti/ Vojáci 200 NOK na osobu

 

Aktuální informace můžete najít na oficiálních stránkách Nordkappu zde.

Parkování Nordkapp

, Norsko
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Obrovské parkoviště přímo u Nordkappu před budovou Nordkapphallen. Místa je tu dost pro všechny. Pokud stojíte co nejblíže vyhlídkové plošině, máte úžasný výhled. Jsou zde k dispozici toalety, jinak žádné další služby. V noci tu může být opravdu zima.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Stegastein

Aurland, Aurlandsfjorden

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Høllesli

Lysefjord, Forsand

PřírodaZajímavé místo

Národní park Ånderdalen

Senja, Troms og Finnmark

Nordkapp () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.