menu
Stavanger - Stavanger, Rogaland Stavanger - Stavanger, Rogaland Stavanger - Stavanger, Rogaland
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Stavanger, čtvrté největší město v Norsku, je fascinující destinací, která kombinuje krásu přírody, historii a moderní život. Zároven tohle mesto, jako vacsina menších mest v Norsku neni presicena lidmi ani auty a proto z nej budete vnímat videcký nádech.

Toto půvabné město nabízí bohatý kulturní život, historické budovy a muzea. Jedním z nejznámějších míst je staré město (Gamle Stavanger), kde môžete obdivovat zachované bílé dřevěné domy z 18. a 19. století. Určite doporučujeme i procházku romantickým přístavem s množstvem restaurací a kaváren.

V blízkosti Stavangeru se nachází i překrásná pláž Sola a impozantní fjordy, jako je Lysefjord, který je ideální pro výlety lodí, túry nebo lezení a bouldering. V rámci Lysefjordu doporučujeme odzkoušenú vyhlídku Sollifjellet. Zvláště významnou turistickou atrakcí je Preikestolen (Kazatelna), obrovská skála vysoko nad fjordem, která nabízí dechberoucí výhledy.

Město má také bohatou historii spojenou s ropným průmyslem, což dokumentuje Norské ropné muzeum, kde návštěvníci mohou nahlédnout do světa těžby ropy a zemního plynu. Stavanger má také živou gastronomickou scénu a je domovem několika vynikajících restaurací a kaváren. My jsme vyzkoušeli restauraci Burger&beers a byla skutečně dobrá.

V městě je dostatek parkovacích míst na placených parkovištích, no my doporučujeme zaparkovat na bezplatném parkovišti při přístavu 30 minut pěšky od centra města.

Každý rok se zde koná i mezinárodní festival potravin Gladmat. Pokud se vám ho podaří trefit, určitě si nezapomeňte dát něco dobrého.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Burger&beers

Stavanger • Restaurace • $$

Restaurace s vynikajícími burgery přímo na pobřeží u stavangerského přístavu v centru města. Pokud je hezké počasí, doporučujeme sednout si venku a užít si atmosféru. Restaurace nabízí skvělou americkou kuchyni a výběr místních i mezinárodních piv.

Tipy na parkování

Parkování Stavanger

Stavanger

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování u přístavu na okraji Stavangeru. Do centra to pěšky trvá 20 minut příjemnou procházkou. Parkování je podél cesty, takže musíte počítat s přiměřeným hlukem. Jinak je to vynikající místo s dostatkem prostoru, zdarma pro všechny typy vozidel. Bez toalet a dalších služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Reinebringen

Reine, Moskenesøya

PlážMěsto

Mandal

Vest-Agder

PlážPříroda

Pláž Haukland

Leknes, Nordland

Stavanger () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.