🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Pláž Haukland - Leknes, Nordland Pláž Haukland - Leknes, Nordland Pláž Haukland - Leknes, Nordland
Ověřeno PlážPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Hauklandstranda • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Pláž Haukland, známá také jako Haukland Stranda, je často považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží Lofotských ostrovů, což můžeme plně potvrdit. Tento široký bílý písečný úsek je lemován vysokými skalnatými vrcholy a smaragdovým mořem, což vytváří dechberoucí kontrast typický pro Lofoty. Haukland Stranda se nalézá na severozápadní části ostrova Vestvågøya. Je snadno přístupná silnicí z hlavních měst ostrova a parkování je možné přímo u pláže za poplatek.

V této oblasti je co objevovat. Pláž je ideálním místem pro piknik, odpočinek pod sluncem nebo jen pro obdiv nádherného výhledu na moře a okolní hory. V létě je Haukland Stranda skvělým místem, odkud můžete pozorovat fascinující půlnoční slunce. Pro milovníky turistiky nabízí okolní hory řadu tras s dechberoucími výhledy. Doporučujeme trek začínající přímo na pláži. Nedaleko od Haukland Strandy se nachází další malebná pláž Uttakleiv, k níž se můžete dostat pěšky a rozhodně stojí za návštěvu.

V zimních měsících je Haukland ideálním místem pro pozorování severní záře díky své výhodné poloze a minimálnímu světelnému znečištění. Ať už plánujete návštěvu v létě či v zimě, Haukland by rozhodně neměl chybět na vašem seznamu. Nebudete litovat!

Mapa a okolí

Parkování

K dispozici je parkoviště přímo při pláži. Dostatek místa pro všechny auta za poplatek. Poplatek za 6 hodin 40 NOK, za noc 160 NOK.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VodopádPříroda

Låtefossen

Ullensvang, Vestland

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Trolltunga

Hardangervidda

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

Pláž Haukland () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.