menu
Lindesnes Fyr - Lindesnes, Agder Lindesnes Fyr - Lindesnes, Agder Lindesnes Fyr - Lindesnes, Agder
Ověřeno PamátkaPřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Celoročně

80 NOK • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Lindesnes Lighthouse • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Zákaz dronů

Lindesnes Lighthouse neboli maják v Lindesnes umístěný na samém nejjižnějším cípu Norska je majestátním svědkem námořní historie s více než 165 lety. Tahle hlavní atrakce oblasti nabízí ale mnohem více, než jen nádherný výhled na moře.

Postaven na skalnatém výběžku, kde se střetávají vody Severního a Baltského moře, tento maják byl po staletí důležitým navigačním bodem pro plavby podél norského pobřeží. Nedaleké pěší stezky vedou skrz husté borové lesy, kolem tůní s čistou vodou a přes skalní útesy s dechberoucími výhledy na širé moře.

Pro milovníky přírody je okolí Lindesnes Lighthouse skutečným rájem. Ať už chcete sledovat vzácné druhy ptáků, kteří si zde našli svůj domov, či prozkoumávat malebné zátoky a skryté pláže, oblast kolem majáku vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Co se týče praktických informací pro návštěvníky, v blízkosti majáku je k dispozici prostorné parkoviště. A pokud máte chuť na něco dobrého k snědku, v okolí se nachází lokální pekárna s vynikajícími skořicovými šneky. V širším okolí od parkoviště najdete také několik pohodlných ubytovacích zařízení a restaurací, kde můžete ochutnat tradiční norskou kuchyni. Za zmínku určitě patří restaurace Under – unikátní podmořská restaurace, která nabízí hostům nejen gourmet zážitky, ale také panoramatické výhledy na podmořský svět přímo z jejích oken.

Na místo se dokonce dá dojít i na kole a to po klasické cestě pro vozidla. Tenhle cyklovýlet nabízí mnoho krásných výhledů a proto vřele doporučujeme.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

01.01. – 23.02. Pátek – Neděle 12–16

24.02. – 31.05. Každý den 11–16

01.06. – 24.06. Každý den 11–17

25.06. – 03.09. Každý den 10–20

04.09. – 29.10. Každý den 10–16

30.10. – 17.12. Pátek – Neděle 12–16

18.12. – 26.12. Zavřeno

27.12. – 30.12. Středa – Sobota 12-16

Ceny vstupenek

Děti (věk 0-6):  Zdarma

Děti (věk 7-15): 40 NOK

Dospělí (14.8.-30.6.): 100 NOK

Dospělí (1.7-13.8): 120 NOK

Sleva (Student/Důchodce): 60 NOK

 

Parkování

Parkování zdarma hned u majáku v Lindesnes pro osobní auta, dodávky i karavany. Možnost parkování cez noc za příplatek 200 NOK na noc. Bez elektrické přípojky, nebo vody. Možnost využití toalet v hlavní budově před vstupem do areálu. Lokalita je skvělá a proto doporučujeme.

 

Více informací a aktualizace k nalezení zde.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

VodopádPříroda

Vodopád Kjenndalsbreen

Národní park Jostedalsbreen

Město

Åndalsnes

Rauma, Møre og Romsdal

Lindesnes Fyr () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.