Instagram menu
Lofotakvariet - Kabelvåg, Nordland Lofotakvariet - Kabelvåg, Nordland
Ověřeno AtrakceZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

145 NOK • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Děti

Psi

Dron

Lofotské akvárium, i když menší svým rozsahem, nabízí fascinující vhled do tajuplného podmořského světa, kterým jsou Lofoty obklopeny.

Nacházející se v malebném městečku Kabelvåg, Lofotakvariet se může pochlubit titulem nejsevernějšího akvária v Norsku. Uvnitř najdete pestrý výběr mořských živočichů, od drobných měkkýšů až po majestátní ryby, které jsou doma v chladných vodách norského pobřeží.

Jednou z hlavních atrakcí je velký bazén pro tuleně, kde můžete obdivovat pět různě starých jedinců, z nichž většina byla zachráněna a nyní zde má svůj bezpečný domov. V sousedním menším bazénku žije říční vydra pojmenovaná Eddie. Krmení tulenů a Eddie, které se koná dvakrát denně, je zážitkem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Vnitřní prostory akvária skrývají různé druhy ryb a měkkýšů, a pro ty kontaktnější návštěvníky je zde připravena dotyková nádrž, kde mohou jemně hladit rejnoky a další ryby.

Akvárium také hostí řadu tematických výstav, které se věnují mořské biologii, historii rybolovu v oblasti Lofot a významu světových oceánů pro náš ekosystém.

Na místě zaparkujete bez problémů před objektem a návštěva vám nezabere více než 2 hodiny. Určitě doporučujeme toto místo navštívit.

Mapa a okolí

Aktuální otevírací dobu a aktuální ceník naleznete na stránkach Lofotakvariet.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Tromsø

Troms og Finnmark

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

PlážPříroda

Pláž Haukland

Leknes, Nordland

Lofotakvariet () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.