🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Sverd i fjell - Stavanger Sverd i fjell - Stavanger Sverd i fjell - Stavanger
Ověřeno PamátkaPláž
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Hafrsfjord • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Sverd i fjell je historickou památkou a uměleckým dílem, které se nachází v oblasti Hafrsfjord, která je součástí města Stavanger na západě Norska. Skládá se z tří obrovských mečů zabodnutých do země, které jsou památníkem na historickou bitvu u Hafrsfjordu, jež se odehrála kolem roku 872, kdy Harald I. Krásnovlasý sjednotil Norsko.

Od centra Stavangeru je památník vzdálen přibližně 15 minut jízdy autem, což činí lokalitu snadno dostupnou pro návštěvníky města. Nejlepší způsob, jak se zde dostat, je autem, no můžete také využít i městskou dopravu, konkrétně autobusy, které jedou směrem k Hafrsfjordu a mají zastávku nedaleko památníku. V bezprostřední blízkosti památníku se naskýtají krásné výhledy na Hafrsfjord. Tato oblast je také populární pro pěší turistiku a pikniky, kde návštěvníci mohou obdivovat nejen samotné meče, ale také nádhernou přírodu. Nachází se tady i pláž, veřejné toalety a stánek se zmrzlinou a vaflemi.

Pokud si chcete oddechnout od města na hezkém místě, určitě doporučujeme právě tohle místo.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Hafrsfjord

Hafrsfjord

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

max 2 dni

Krásné, udržované a bezpečné parkování při vodě, pláži a nedaleko od památky Sverd i fjell. Parkoviště je vcelku velké, no během dne a speciálně během víkendů může být plné. Večer by jste ale neměli mít žádný problém zaparkovat.

Bez problémů by jste se měli vejít s malým autem i s velkým obytňákem. Hned vedle parkoviště je venkovní fitness hřiště s venkovní sprchou. Směrem k Sverd i fjell naleznete i čisté veřejné toalety.

Stání na 2 dni zdarma a bez omezení.

 

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážMěsto

Mandal

Vest-Agder

Zajímavé místoPřírodaVyhlídka

Djupfjordbrua

Moskenesøya

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

Sverd i fjell () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.