🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Tromsø - Troms og Finnmark Tromsø - Troms og Finnmark Tromsø - Troms og Finnmark
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Alternativa • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Tromsø je krásné město, kde se setkává kultura s přírodními krásami. Nachází se hluboko na severu za polárním kruhem a představuje jedinečné místo, kde můžete zažít jedinečnou kombinaci městského života a divoké arktické přírody. Jeho nezaměnitelná atmosféra, kde se může prolínat moderní životní styl s náhodným setkáním s losem nebo s pohledem na půlnoční slunce, vám jistě učaruje.

Rozprostírající se na několika ostrovech je Tromsø největším městem severního Norska. Město je známo svým rušným kulturním životem, s mnoha muzei, galeriemi a kulturními událostmi. Mezi nejznámější památky patří katedrála Ishavskatedralen, moderní stavba vypadající jako ledová hora, a Polární muzeum, které nabízí návštěvníkům vhled do historie polárních expedic.

V zimních měsících je Tromsø ideálním místem pro pozorování polární záře, zatímco v létě můžete obdivovat kouzlo bílých nocí. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde široká škála možností, od zimních sportů až po letní turistiku či rybaření. Pro nezapomenutelný výhled na město a okolní krajinu doporučujeme výstup na kopec Tromsdalstinden. Přestože je výstup náročný a zabere téměř celý den, odměna v podobě výhledu na město a okolní přírodu stojí za to.

Tromsø taky hostí řadu festivalů a událostí po celý rok. Mezi nejznámější patří Tromsø International Film Festival a Severní polární maraton. Tyto události přitahují návštěvníky z celého světa a přispívají k bohatému kulturnímu životu města.

A náš tip: Pokud hledáte klidné místo k práci nebo relaxaci s knihou během deštivého dne, moderní místní knihovna v Tromsø je na to přímo ideální.

Mapa a okolí

Parkování

Ve městě je k dispozici několik placených parkovišť. Cena za parkovné je ale poměrně drahé, kde počítejte s přibližně 50 NOK na hodinu v závislosti od lokace. Pokud vám nevadí být dále od centra, doporučujeme využít zdarma parkoviště na okraji Tromsa.

Tipy na parkování

Parkování Tromsø

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Malé parkovište na okraji Tromsa u krásného parku s jezerem nabízí možnost bezplatného stání bez omezení, a to i pro obytná vozidla. Do centra to je přibližně 20 minut pěšky nebo 8 minut na kole, ale cestou zpět to bude do kopce. Parkoviště nenabízí žádné další služby, ale pro parkování je ideální. Je primárně určeno návštěvníkům parku a okolí, proto nedoporučujeme přenocování.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaVyhlídkaZajímavé místo

Atlantic ocean road

Møre og Romsdal

AtrakceZajímavé místo

Lofotakvariet

Kabelvåg, Nordland

Město

Åndalsnes

Rauma, Møre og Romsdal

Tromsø () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.