🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Trollstigen - Rauma, Romsdalen Trollstigen - Rauma, Romsdalen Trollstigen - Rauma, Romsdalen
Ověřeno VyhlídkaPřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

jaro-podzim • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování Trollstingen • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Trollstigen, známá jako Trollí cesta, je kouzelná horská silnice v Norsku vedoucí z obce Åndalsnes do Valldalu. Tato úchvatná trasa měří zhruba 20 kilometrů a je proslulá svými jedenácti spletitými zatáčkami, strmými svahy a vysokými útesy.

Pro nejlepší zážitek je ideální navštívit Trollstigen mezi měsíci červen a září, kdy je silnice plně otevřená a počasí je nejpříznivější. Přestože je oblast populárním turistickým místem, zejména během letní sezony, stále si můžete najít klidné místo, kde můžete zastavit u cesty mimo hlavní parkoviště a vychutnat si krásy přírody.

V srdci Trollstigenu najdete moderní návštěvnické centrum, které je skvělým místem pro všechny, kteří chtějí získat více informací o tomto místě. Centrum nabízí řadu interaktivních expozic, které vám umožní lépe pochopit historii a geologii oblasti. Pokud máte hlad nebo chuť na něco dobrého k pití, na místě je také kavárna s výhledem. Navíc v obchodě s dárkovými předměty můžete najít unikátní suvenýry a památky.

V oblasti není neobvyklé spatřit zde pasoucí se ovce, což dodává místu ještě větší kouzlo. Doporučujeme přijet brzy ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách pro optimální zážitek bez davů.

P.S. Nezapomeňte si užít cestu plnou zátaček. Doporučujeme sjíždět směrem dolů.

Mapa a okolí

Parkování

K dispozici je rozsáhlé parkoviště u vyhlídky a informačního centra. Parkoviště je opravdu prostorné a nabízí dostatek místa pro autobusy, různé obytné vozy i osobní auta. Pokud však preferujete klidnější místa, můžete zaparkovat i na některých odpočívadlech na cestě k Trollstigenu či od něj. Zastavte, projděte se a vychutnejte si přírodu bez rušivých elementů. Doporučujeme vyzkoušet obojí.

Tipy na jídlo v okolí

Trollstigen Kafe

Åndalsnes • Kavárna • $$$

Velká kavárna a bistro s velkým proskleným výhledem, přímo při záchytném parkovišti na vyhlídce Trollstigen. Teplá káva a skořicový šnek jistě potěší.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Gratjønn

Nodeland

VodopádPříroda

Vodopád Likholefossen

Gaularfjellet

JezeroPříroda

Oldevatnet

Stryn, Vestland

Trollstigen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.