menu
Passo di Falzarego - Belluno, Dolomity Passo di Falzarego - Belluno, Dolomity Passo di Falzarego - Belluno, Dolomity
Ověřeno PřírodaJezeroVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Nevhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Horský průsmyk Passo di Falzarego nabízí nespočet turistických tras, nádherných výhledů i horských chat, kde si můžete udělat zaslouženou přestávku po tom všem kochání krásami okolo.

My ho prošli přímo od dedikovaného parkoviště Passo Falzarego – Fouzargo a vydali se přes fotogenické mini-jezírko Lago Limides, odkud jsme pokračovali na horskou chalupu Rifugio Averau. Najdete tu výhledy obklopenou restauraci s ubytováním a skvělou kuchyní, nad níž ční vrchol Averau (2 738 m n. m.).

Následovala cesta k ikonickému skalnímu útvaru Cinque Torri (2361 m n. m.), který se skládá z pěti strmých věží. Okolí nás naprosto ohromilo. Horské mýtinky se štíty hor a desítkami cestiček pro horské nadšence, to je pohled, co vás nikdy neomrzí. Po kochání jsme se jednou z těchto cestiček vydali směrem k horské chatě Rifugio Baita Bai de Dònes, odkud jsme po louce zamířili zpátky na parkoviště.

Cesta není úplně vhodná pro kočárky, ale pokud máte dětské turistické nosítko, zvládnete to. Dobrodružných rodičů jsme po cestě potkali spoustu.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Laghi di Fusine

Tarvisio, Udine

MěstoPamátka

Šikmá věž v Pise

Pisa, Toskánsko

Město

San Gimignano

Siena, Toskánsko

Passo di Falzarego () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.