Instagram menu
Corniglia - Ligurie, La Spezia Corniglia - Ligurie, La Spezia Corniglia - Ligurie, La Spezia
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Corniglia je jednou z pěti malebných vesniček, které tvoří známou oblast Cinque Terre na severozápadním pobřeží Itálie v regionu Ligurie. Na rozdíl od svých sesterských vesnic leží Corniglia na vrcholu strmého útesu a není přímo přístupná z moře, což jí dodává jedinečný charakter. Tato vesnička je s okolními spojena jak železniční tratí, tak pěšími stezkami a je od nich vzdálená pouze několik kilometrů. Návštěvníci sem mohou dorazit vlakem, což je nejoblíbenější způsob dopravy v Cinque Terre, a pak vystoupat po dlouhém schodišti z nádraží do vesnice nebo použít místní autobus.

Corniglia je klidnější a méně navštěvovaná než její více turistické sousedky, což z ní dělá ideální místo pro ty, kdo hledají únik od davů. I přes svou izolovanost má Corniglia co nabídnout. Můžete se tu těšit na krásné výhledy na Ligurské moře, můžete se procházet po úzkých uličkách obklopených starobylými domy nebo navštívit malé náměstí s kostelem svatého Petra. Ve vesnici se nachází také několik barů a restaurací, kde můžete ochutnat místní víno a speciality. Pro milovníky přírody je tu možnost procházek po okolních vinicích nebo pěších stezkách, které vedou například k vyhlídce na sousední vesnice Vernazza a Manarola. Corniglia je tedy poklidným, avšak fascinujícím místem, které stojí za návštěvu a nabízí unikátní zážitek z oblasti Cinque Terre.

Mapa a okolí

Parkování Cinque Terre

, Italy
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Do délky 6m

Parkování na kraji cesty v jemné zákrutě nabízí dechberoucí výhledy na moře a nezapomenutelné západy slunce. Tato lokalita je ideální také pro její blízkost k malebným vesničkám Cinque Terre, jako je Corniglia, což vám umožní snadno tyto destinace prozkoumat. Ačkoliv zde nejsou k dispozici žádné služby, pro přenocování nebo bezplatné parkování v této oblasti je toto místo perfektní.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Cinque Torri

Cortina d'Ampezzo, Dolomity

MěstoPamátka

Verona

Benátsko, Itálie

Corniglia () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.