Instagram menu
Santa Maria del Fiore - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Duomo je ikonická památka Florencie a na vaší objevitelské pouti po Toskánsku by zastávka tady neměla chybět. Stavěli ji 150 let a když kolem ní chodíte a zaměříte se na detaily fasády ani se tomu nedivíte. Za touto pozoruhodnou renesanční stavbou se sjíždějí všichni turisté, takže je tu rušno v jakoukoliv denní dobu.

Je to jeden z největších kostelů na světě, takže vám chvilku zabere, než ho celý obejdete. Pokud budete ve Florencii více dní, jděte se na něj jednou podívat ve dne a jednou večer. Je to docela jiná podívaná.

Do mohutné kopule s červenými taškami se můžete dostat na prohlídku. Výstup po točitém schodišti je docela strmý a nedoporučuje se lidem trpícím klaustrofobií. Můžete se jít podívat i do věže zvonice, odkud budete mít ty nejlepší výhledy na celé město. Rezervace na všechny prohlídky si udělejte klidně měsíc předem.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Lago di Braies

Jižní Tyrolsko

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Cinque Torri

Cortina d'Ampezzo, Dolomity

Santa Maria del Fiore () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.