menu
Bergamo - Bergamo, Lombardie Bergamo - Bergamo, Lombardie Bergamo - Bergamo, Lombardie
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Děti

Psi

Dron

Bergamo je malebné městečko v oblasti Lombardie v severní Itálii. Město je rozděleno na dvě části: Città Alta (horní město) a Città Bassa (dolní město). Historické město je známé svými středověkými hradbami, nádhernými kostely a úžasnými výhledy. V Città Alta, starém městě na kopci, najdete úzké uličky, katedrálu Santa Maria Maggiore, palác Palazzo della Ragione a věži Torre Civica. Další zajímavostí jsou Bergamské hradby, historické opevnění postavené v 16. století, které obklopují Città Alta. Pro milovníky umění je tu Accademia Carrara, uznávaná umělecká galerie s bohatou sbírkou obrazů. Piazza Vecchia je hlavní náměstí Città Alta s řadou historických budov, kaváren a restaurací.

Pokud jde o dopravu, Bergamo je snadno dostupné vlakem z Milána a jízda trvá zhruba 50 minut. Město také disponuje vlastním mezinárodním letištěm, známým jako Orio al Serio, které je jedním z hlavních letišť pro nízkonákladové letecké společnosti a je relativně blízko centra města.

Město samotné není tak velké, takže se zvládnete po něm pohybovat pěšky. Pokud máte nachozeno už hodně, jsou k dispozici autobusy, nebo si můžete pronajmout kolo. Během roku město hostí několik festivalů, tak určitě nezapomeňte kouknout na program, když tu zrovna jste.

V Bergamu můžete ochutnat několik tradičních lombardských jídel. Místní specialitou je Casoncelli, což je druh ravioli naplněný masem a ostatními surovinami. Polenta, klasické severoitalské jídlo z kukuřičné mouky, je další oblíbenou volbou. A konečně, pokud máte chuť na dezert, měli byste vyzkoušet Stracciatella, speciální příchuť zmrzlinu z Bergama.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

San Gimignano

Siena, Toskánsko

MěstoJezero

Sirmione

Lago di Garda, Brescia

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

Bergamo () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.