🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Seceda - Ortisei, Jižní Tyrolsko Seceda - Ortisei, Jižní Tyrolsko Seceda - Ortisei, Jižní Tyrolsko
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Seceda leží v italských Dolomitech, nedalo městečka Brixen. V zimě je lyžařským střediskem, ale ani v létě nezůstávají lanovky nevyužité. Dole přímo u lanovky je parkoviště. Nahoru vedou dvě lanovky – nejprve Ortisei-Furnes, kde je menší kabinka a pak Furnes-Seceda, což je větší kabina pro více lidí. Můžete si to nakombinovat a část jít pěšky a část jet lanovkou, my se se psem dovezli až nahoru. I z lanovky jsou však neskutečné výhledy na samotnou Secedu i okolní hory.

Poté, co vás lanovka vyveze nahoru, si po úzkých pískových cestách udělejte krátkou procházku podél skalnatého převisu. Na vrcholku, nedaleko horní stanice zmíněné lanovky, se navíc můžete dobře najíst a napít a načerpat tak síly na cestu zpět. Doporučujeme si případně vzít s sebou menší svačinu a posadit se na stráni vedoucí přímo k samotné hoře, na hraně převisu. Takhle unikátní místo na rohlík s paštikou či tatranku totiž jinde takto snadno nenajdete.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPláž

Riva del Garda

Itálie

PřírodaZajímavé místo

Rifugio Genova

Val di Funes, Dolomity

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

Seceda () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.