🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Kostel St Johann - Val di Funes, Dolomity
Ověřeno PamátkaPřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Kostel ve Val di Funes (kostel Sv. Jana v Ranui) je jedno z nejvíce navštěvovaných a focených míst v Dolomitech. Je postavený uprostřed louky a za ním se jako kulisy rozprostírají krásné vrcholy hor. Fasáda kostela je bohatě zdobena freskami, které znázorňují svaté patrony. Ne nadarmo je toto místo označováno jako typická esence krásy Tyrolska.

Vstup na oplocenou rozsáhlou louku, kde barokní kostel stojí, je placený. Samotný kostel je pro veřejnost uzavřen. Nicméně pěkný výhled budete mít i zpoza plotu, kousek od parkoviště. Jen se připravte, že tu může být nával.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Šikmá věž v Pise

Pisa, Toskánsko

MěstoVyhlídka

Manarola

La Spezia, Ligurie

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

Kostel St Johann () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.