menu
Syrakusy - Sicílie Syrakusy - Sicílie Syrakusy - Sicílie
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Marina Ortigia • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Syrakusy jsou starobylé město na východním pobřeží Sicílie s bohatou historií a významným kulturním dědictvím. Toto město, jehož kořeny sahají do starověkých dob, bylo v období klasického starověku jedním z nejvýznamnějších řeckých měst na Sicílii a dokonce konkurovalo Athénám svou mocí a vlivem.

Dnes se Syrakusy skládají z několika částí, přičemž nejstarší a nejcharakterističtější je ostrov Ortigia, který leží na jižním konci města. Ortigia, nazývaná také „srdce Syrakus“, je místem, kde se nacházejí nejvýznamnější památky a kde pulzuje život v úzkých uličkách a na malebných náměstích. Oritigia je tedy často považována za centrum Syrakus.

Nacházejí se tady ty nejkrásnejší náměstí, pravidelné trhy (kromě neděle) a nezpočet stánku, restaurací a barů. A co se v Ortigií oplatí navštívit?

Chrámový komplex Apollóna: Tento starověký chrám je jedním z nejvýznamnějších památek v Ortigii. Jeho impozantní pozůstatky svědčí o slávě starých Syrakús.

Fontána Aretusy: Starověká pramenitá fontána, která je považována za jednu z nejstarších na světě. Je obklopena nádhernými zahradami a je místem, kde se tradice setkává s přírodou.

Katedrála svatého Petra: Tento majestátní kostel se nachází na náměstí Piazza del Duomo a je známý svou impozantní architekturou a nádhernými uměleckými díly.

Náměstí Archimede: Malebné náměstí, které je centrem života v Ortigii. Je obklopeno historickými budovami a restauracemi a nabízí úžasné místo k odpočinku a pozorování lidí.

Katedrála Ortigia: Starobylý kostel zasvěcený svatému Janovi Křtiteli, který se tyčí nad město s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Kromě památek nemůžete opomenout procházku po promenádě při západu slunce, kde si nejlépe vychutnáte chlazený italský drink. Tuhle aktivity doporučujeme asi nejvíc.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Osteria Sveva

Siracusa • Restaurace • $$

Menší, rodinná osteria mimo hlavní turistické atrakce, kde se můžete v klidu najít bez ruchu, který naleznete všude kolem centra. Tahle restaurace je víc rodinná a tradiční. Naleznete tady lokální speciality, ale i italská klasiku a výborné vína. Pokud nehledáte restauraci s výhledem na náměstí, doporučujeme právě toto autentické místo.

Tipy na parkování

Parkování Marina Ortigia

Siracusa

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 2 € / hodina

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Strategické parkování v centru Ortigie v Syrakúsách. Parkování je placené, ale jeho poloha je jednoznačně nejlepší pro návštěvu centra a restaurací. Před hlavní sezónou jsme vždy bez problémů našli místo jak ve dne, tak i večer, na rozdíl od přeplněných parkovišť na jiných místech. K dispozici je přibližně 40 až 50 míst přímo na mole u moře. Na náměstí je odsud necelých 8 minut krásnou procházkou centrem nebo promenádou u moře.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Lucca

Lucca, Toskánsko

JezeroPříroda

Lago di Limides

Belluno, Benátsko

Památka

Piazza della Repubblica

Florencie, Toskánsko

Syrakusy () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.