menu
Rifugio Genova - Val di Funes, Dolomity Rifugio Genova - Val di Funes, Dolomity Rifugio Genova - Val di Funes, Dolomity
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Rifugio Zannes • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Náš trek v Parco Naturale Puez Odle měl jasný cíl – horskou chatu, kterou spravuje Messnerova rodina. Naším výchozím bodem bylo Rifugio Zannes, kde jsme nechali auto na placeném parkovišti. Po pozvolném lesním stoupání se před námi začaly objevovat první vrcholky hor. Po té, co jsme vyšli z lesa jsme se už jen kochali nádhernými výhledy do údolí. Než jsme došli k RG míjeli jsme ještě jednu horskou chatu.

Na chatě Rifugio Genova neuvěřitelně dobře vaří. Měli jsme tu kančí guláš a klasický tyrolský vývar s knedlíkem. Pak se dá ještě vyjít pár výškových metrů nad chatu ke kříži. A my doporučujeme se přemoct i s plným břichem, protože výhledy na všechny strany od kříže opravdu stojí za to. Trek od parkoviště Rifugio Zannes ke kříži a zpět trval necelé 4 hodiny i se zastávkami na svačiny. Celková délka trailu je 12,5 km. Chata je většinou otevřená až do poloviny října.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážJezero

Desenzano del Garda

Lago di Garda

Památka

Bazilika di San Miniato

Florencie, Toskánsko

Město

Lucca

Lucca, Toskánsko

Rifugio Genova () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.