menu
Lago di Braies - Jižní Tyrolsko Lago di Braies - Jižní Tyrolsko Lago di Braies - Jižní Tyrolsko
Ověřeno Jezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

10. 7. - 10. 9., pouze brzy ráno a odpoledne • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

P1 - P4 • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Lago di Braies jednoznačně patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější jezera a obecně místa na severu Itálie, respektive v oblasti Jižního Tyrolska. A není divu, jde opravdu o kouzelné místo s mnoha krásnými výhledy do okolí. Jezero je proslulé zejména typickými loďkami, které si můžete zapůjčit – jde však o velmi turistickou a nákladnou záležitost a pokud nutně nepotřebujete fotku z loďky na Instagram, můžete tuto aktivitu klidně přeskočit.

Co bychom ale doporučili místo toho, je procházka kolem celého jezera. S převýšením zhruba 100 metrů a délkou kolem 3,5 km se dostanete k mnoha krásným výhledům na jezero a jeho okolí. Na cestě, která není celá zpevněná a není tak vhodná úplně pro kočárky, je navíc několik možností na zastávku, posezení či rychlou svačinu.

Mapa a okolí

Přístupnost

Jak již bylo zmíněno, Lago di Braies je jedno z nejnavštěvovanějších míst v Dolomitech, k čemuž se váže také dostupnost autem a parkování. Na místě je hned několik parkovišť, která se však ráno velmi rychle zaplní. I kvůli tomuto faktu se místní správa rozhodla zavést v období od 10. 7. do 10. 9. omezení na vjezd do oblasti, a to tak, že se mezi 9:30 a 16:00 k jezeru jednoduše autem nedostanete. Využít však můžete i alternativy v podobě autobusů. Tak či tak však doporučujeme Lago di Braies navštívit ideálně mimo hlavní sezónu, například i v zimě se k jezeru dá dostat (pokud tedy není v oblasti sněhová kalamita :)).

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Marina di Vecchiano

Pisa, Toskánsko

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

JezeroPříroda

Laghi di Fusine

Tarvisio, Udine

Lago di Braies () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.