Instagram menu
Jezero Anterselva/Antholz - Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko Jezero Anterselva/Antholz - Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko Jezero Anterselva/Antholz - Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko
Ověřeno JezeroMěstoPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Antholz • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Jezero Antholz, známé také jako Antholzer See, je malebné horské jezero nacházející se v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. Je obklopené majestátními horami a hustými lesy, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky přírody a aktivního odpočinku.

Jezero je známé svou krásnou, téměř neskutečně modrou vodou. Jde o poměrně malé jezero, jehož délka činí asi 1,5 km a šířka dosahuje maximálně 300 metrů. Navzdory své skromné velikosti je jezero hluboké, dosahující až 36 metrů.Nachází ve výšce přibližně 1642 metrů nad mořem a je součástí přírodního parku Rieserferner-Ahrn, což je oblast známá svou rozmanitou faunou a florou. Okolní lesy jsou domovem mnoha druhů divokých zvířat, jako jsou jeleni, kamzíci a různí ptáci. V letních měsících je jezero výchozím bodem pro mnoho turistických a horských tras, které vedou skrze nádhernou okolní krajinu. Dalšími oblíbenými aktivitami jsou pěší turistika, horská cyklistika a rybaření. Na jezeře je možné provozovat i paddleboarding, board si budete muset ale donést svůj. V zimních měsících se okolí jezera promění v ráj pro milovníky zimních sportů s množstvím tras pro běžecké lyžování, sáňkování a pěší turistiku se sněžnicemi. V okolí je i menší lyžařské středisko Antholzertal.

Samotná lokalita Antholz je známá svou klidnou a uvolněnou atmosférou. Tato oblast je domovem několika malých vesnic, které nabízejí tradiční ubytování, jako jsou útulné horské chaty a penziony. Region je známý svým bohatým folklórem a tradičními slavnostmi, které odrážejí unikátní směs italské a rakouské kultury. V okolí jezera se nachází několik historických památek, včetně starých kostelů a kaplí, které jsou svědky dlouhé historie oblasti. Antholz je rovněž známý pro své sportovní události, zejména pro mezinárodní závody v biatlonu. Každý rok zde probíhá jedna ze zastávek Světového poháru v biatlonu, což přiláká mnoho návštěvníků a sportovních fanoušků z celého světa.

My tuhle destinaci jednoznačně doporučujeme právě kvůli nedotčené přírody, krásnému okolí a toho nejlepšího z italským a rakouských alp.

Mapa a okolí

Platzl am See

Anterselva di Sopra, Italy
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Hezká restaurace přímo u jezera s krásným výhledem. I když se nachází restaurace ještě v Itálií, spíš čekejte rakouské tradiční jídlo i obsluhu mluvící německy. V létě se nabízí posedět na sluníčku na terásce.

Parkování Antholz

, Italy
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Parkování jenom cez den

Parkoviště pro 30 aut hned u restaurace a u jezera. Hned při parkovišti je k dispozici začátek turistických tras. Neplacené parkoviště, kde zaparkujete i s větším autem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPláž

Riva del Garda

Itálie

PřírodaZajímavé místo

Fane Alm

Mühlbach - Valles, Bolzano

PlážPříroda

Marina di Vecchiano

Pisa, Toskánsko

Jezero Anterselva/Antholz () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.