menu
Piazza della Signoria - Florencie, Toskánsko Piazza della Signoria - Florencie, Toskánsko Piazza della Signoria - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Nespecifikováno

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Piazza della Signoria je podle nás jedno z nejhezčích náměstí ve Florencii, které je místem bohaté historie, umění a politiky. Toto náměstí, obklopené významnými historickými budovami a sochami, je nejen symbolickým místem setkávání, ale také důležitou kulturní a turistickou destinací.

Piazza della Signoria má kořeny sahající až do středověku, kdy zde stálo starověké fórum Florentie. Nicméně, náměstí získalo svou dnešní podobu v období renesance a baroka, kdy zde vzkvétala kultura a umění. Centrem náměstí dominuje Palazzo Vecchio, impozantní palác ve florentském renesančním stylu, který sloužil jako sídlo florentských vládců.

Náměstí je přirozeným centrem kulturního života ve Florencii. Okolo náměstí se nachází muzea, galerie, historické paláce a kostely. Mezi nejvýznamnější umělecká díla patří sochy jako je slavný Michelangelův David nebo bronzový Perseus od Benvenuta Celliniho.

Náměstí je také obklopeno historickými kavárnami, restauracemi a obchody, které nabízejí autentické toskánské jídlo a produkty. Pravidelně se zde konají kulturní akce, včetně koncertů, divadelních představení a festivalů.

Piazza della Signoria byla v průběhu staletí svědkem významných politických událostí a setkání. Nachází se zde Florentská radnice, která sloužila jako centrum městské správy a politického života. Náměstí bylo také místem veřejných shromáždění a projevů politické moci.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Laghi di Fusine

Tarvisio, Udine

MěstoPamátka

Syrakusy

Sicílie

PřírodaZajímavé místo

Rifugio Genova

Val di Funes, Dolomity

Piazza della Signoria () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.