menu
Santa Maria del Fiore - Florencie, Toskánsko Santa Maria del Fiore - Florencie, Toskánsko Santa Maria del Fiore - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Nespecifikováno

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Santa Maria del Fiore, známá také jako Florentská katedrála, je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších katedrál na světě. Její impozantní kupole, navržená slavným architektem Filippem Brunelleschim, je jedním z nejvýznamnějších technických a architektonických úspěchů své doby. Svou pompézností symbolizuje bohatství a umění renesanční Florencie.

Stavba katedrály začala v roce 1296 na místě starší baziliky Santa Reparata a trvala několik století, než byla dokončena. Katedrála kombinuje prvky románského, gotického a renesančního stylu, což dává její architektuře jedinečný, poutavý vzhled.

Katedrála je zdobena mnoha uměleckými díly, včetně maleb, soch a vitráží, které pocházejí z různých období a uměleckých směrů. Jedním z nejvýznamnějších uměleckých děl uvnitř katedrály je freska Poslední soud od Giotta di Bondone. Florentská katedrála je také známá svou slavnou kamennou fasádou, která je bohatě zdobena mramorem a barevnými obklady. Tato fasáda je považována za jedno z nejvýznamnějších děl gotické architektury.

Kromě toho je Florentská katedrála obklopena dalšími významnými stavbami, jako je baptisterium San Giovanni a zvonice Giotto, které tvoří jedinečný komplex historických památek.

Celkově je Santa Maria del Fiore jedním z nejvýznamnějších historických a náboženských památek ve Florencii a nezbytnou zastávkou pro každého návštěvníka tohoto italského města. Její krása a historický význam ji činí jedním z nejžádanějších turistických cílů v Toskánsku a celé Itálii.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Corniglia

Ligurie, La Spezia

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

PřírodaZajímavé místo

Fane Alm

Mühlbach - Valles, Bolzano

Santa Maria del Fiore () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.