menu
Santuario della Madonna di Dinnammare - Messina, Sicílie Santuario della Madonna di Dinnammare - Messina, Sicílie Santuario della Madonna di Dinnammare - Messina, Sicílie
Ověřeno PamátkaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Na místě • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Santuario della Madonna di Dinnammare je sakrální místo nacházející se na pobřeží v blízkosti města Messina na severovýchodě Sicílie. Cesta nahoru z Messiny vám zabere víc než 25 minut a čekají vás pořádné zatáčky, tak si dejte po cestě na horu pozor. Tohle svaté místo je zasvěceno Panně Marii, přitahuje návštěvníky nejenom historickým významem, ale i nádhernými výhledy na Etnu a kontinentální Itálií.

Santuario della Madonna di Dinnammare má bohatou historii sahající až do 12. století, kdy zde byl postaven první chrám. Od té doby prošel několika renovacemi a úpravami, ale stále si udržuje svou původní atmosféru a duchovní význam pro místní obyvatele. Každoročně sem přicházejí věřící, aby se modlili a vyjádřili svou úctu k Panně Marii. Fasáda je zdobena reliéfy a sochami, které vyprávějí biblické příběhy a legendy spojené s Pannou Marií. Uvnitř najdete nádherně zdobený interiér s oltářem a sochami světců.

Santuario della Madonna di Dinnammare se nachází v krásném okolí přírodního parku, který nabízí úžasné výhledy na moře a okolní krajinu. Návštěvníci si mohou užít procházky po okolí, objevovat malebné vesnice a vychutnávat si klid a harmonii této jedinečné lokality. Pokud budete mít dobré počasí, naskytne se vám krásný výhled na Etnu. Doporučujeme si tady taky vychutnat západ nebo východ slunce.

Mapa a okolí

Parkování

Parkování je k dispozici přímo na vrcholu. Můžete parkovat na zpevněném parkovišti s dostatečnou kapacitou a krásnými výhledy a taky na prašném parkovišti, který vám poskytne víc soukromí, co je ideální pro cestovatele s obytňákem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Laghi di Fusine

Tarvisio, Udine

Jezero

Como

Como, Lombardie

Památka

Santa Maria del Fiore

Florencie, Toskánsko

Santuario della Madonna di Dinnammare () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.