menu
Piazza della Repubblica - Florencie, Toskánsko Piazza della Repubblica - Florencie, Toskánsko Piazza della Repubblica - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Nespecifikováno

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Piazza della Repubblica, v samém centru Florencie patří mezi jedno z nejživějších a nejcharakterističtějších míst města.

Historie Piazza della Repubblica sahá až do antiky, kdy zde stálo římské fórum, centrum veřejného života ve starověké Florencii. Nicméně dnešní podoba náměstí je výsledkem velké rekonstrukce, která proběhla v 19. století pod vlivem urbanistických změn spojených se sjednocením Itálie. Centrem náměstí je impozantní Arco di Trionfo, triumfální oblouk postavený na počest sjednocení Itálie.

Piazza della Repubblica je taktéž živým kulturním centrem Florencie. Jeho okolí je plné historických kaváren, restaurací a butiků. Místní i turisté sem chodí nejen kvůli dobrému jídlu a pití, ale také kvůli atmosféře, která dýchá historií a tradicí.

Pravidelně se zde také konají kulturní události, pouliční vystoupení a festivaly, které přinášejí do náměstí ještě větší život. Často se tady můžete setkat i s místními umělci, poslouchat živou hudbu nebo se jednoduše ponořit do atmosféry města.

Piazza della Repubblica je také známá svými trhy a obchody, které nabízejí širokou škálu produktů. Každý den zde probíhá trh, kde místní obchodníci nabízejí čerstvé potraviny, řemeslné výrobky, suvenýry a další zboží. Pro milovníky nakupování je toto náměstí ideálním místem k objevování autentických toskánských produktů a suvenýrů.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Ponte Vecchio

Florencie, Toskánsko

PřírodaZajímavé místo

Rifugio Genova

Val di Funes, Dolomity

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

Piazza della Repubblica () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.