🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
San Gimignano - Siena, Toskánsko
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Centrum tohoto historického města patří do dědictví UNESCO. Obepínají ho 2 km dlouhé městské hradby se vstupními branami. Nejhezčí z nich je Porta San Giovanni ze 13. století. My jsme měli celou dobu pocit, jak kdyby nás někdo teleportoval do středověku. Tady stačí opravdu jen procházet úzké dlážděné uličky a nakukovat do malých obchůdků se suvenýry a tradičními pochoutkami. 

Za nejlepšími výhledy na město a okolí je možné vystoupat do věže Torre Grossa. Doporučujeme ochutnat výborné Toskánské víno Vernaccia i legendární šafránové gelato ​​v Gelateria Dondoli. Posaďte se na chvíli na náměstí Piazza della Cistarna a vychutnejte si pohled na historické stavby s kávou v ruce. Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

Jezero

Lago di Carezza

Jižní Tyrolsko

San Gimignano () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.