Instagram menu
Ponte Vecchio - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Placené parkování v centru města • Více
Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Středověký most Ponte Vechio (v překladu starý most) je jedním z hlavních symbolů Florencie. Najdete ho v centru města, nad řekou Arno. Je to velké turistické lákadlo, takže by vás nemělo překvapit, že je v jeho blízkosti neustále rušno. Jestli se chcete vyhnout největším davům, vyrazte se po něm projít hodně brzo ráno. Tento kamenný most byl postaven v roce 1345 místo původního mostu, který zničily povodně. V roce 1565 na něm vznikl Vasariho koridor, zastřešená chodba, kudy procházela šlechta na druhý břeh. Svou zajímavou středověkou podobu si zachoval dodnes a mimo jiné je také chráněnou kulturní památkou UNESCO.

Most je proslulý svou zvláštní podobou. Všimnete si ho už z dálky, díky barevným domečkům, kde se dříve prodávala zelenina, ovoce, maso a ryby. Jelikož se ale zbytky jídla často vyhazovaly do řeky a ta se tím znečišťovala, rozhodlo se v 16. století, že obchody zde smí mít pouze klenotníci, a tak je tomu dodnes.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Marina di Vecchiano

Pisa, Toskánsko

Město

Limone Sul Garda

Itálie

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

Ponte Vecchio () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.