menu
Volterra - Pisa, Toskánsko Volterra - Pisa, Toskánsko Volterra - Pisa, Toskánsko
Ověřeno PamátkaMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Parkování Coop • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Volterra je krásné malebné městečko na kopci, nacházející se ve středu Toskánska, jihozápadně od Florencie a západně od Sieny. Právě Volterra je za nás jedno z nejkrásnějších měst v Toskánsku s výjimečnou atmosférou. Toto starobylé město, s kořeny sahajícími hluboko do minulosti, je jedním z nejvýznamnějších historických center regionu s unikátní kombinaci umění, historie a kultury.

Volterra, známá také jako „Etruské město“, je jedním z nejstarších sídel v Itálii. Její historie sahá až do doby bronzové a díky své strategické poloze na vrcholku kopce byla městem Etrusků. Později se stala důležitým římským městem a ve středověku se stala sídlem mocného florentského rodu Medicejských.

Právě kvůli své historii je Volterra bohatá na archeologické pozůstatky etruské civilizace. Mezi nejvýznamnější patří Etruské hradby, Porta all’Arco (etruská brána) a Etruské hrobky.

Čeká vás tady taky krásné středověké centrum. Procházka úzkými ikonickými uličkami v centru vám zajisté učaruje. Můžete zde narazit na katedrálu Volterra Duomo, která je zasvěcená Panně Marii a je nejvýznamnější sakrální stavbou ve městě a nabízí nádherný interiér zdobený uměleckými díly. Určitě ani nezapomeňte navštívit náměstí Piazza dei Priori, které je centrem městského života a je obklopeno několika významnými historickými budovami, včetně Palazzo dei Priori, nejstarší radnice v Toskánsku.

Určitě taky navštivte místní trhy, umělecké galerie a festivaly, které se konají po celý rok. Milovníci přírody si pak mohou užít skvělé procházky toskánskou krajinou s nezapomenutelnými výhledy nebo cyklistické výlety na silničních kolech, ovšem pro ty je potřeba dobrá kondice. Ani Volterra není výjimkou a i zde si můžete vychutnat lahodná jídla připravená z lokálních surovin.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Al Vicolino

Volterra • Bistro • $$

Nejlepší panini ve městě! Malý obchůdek s různými druhy panini a možností zakoupení pití. Není tady místo na sezení a proto je to spíš „take-away“. Vychutnejte si tohle skvělé panini v ikonickém centru, nebo nedalekém parku. Doporučujeme klasické panini s čerstvým prosciuttem, focacciou a pecorinem.

Tipy na parkování

Parkování Coop

Volterra

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Parkování přímo pod Volterrou na parkovišti supermarketu Coop. Pro nás je to jedno z nejlepších parkovišť v blízkosti historického centra. Je tady dostatek místa, je bezpečné, zdarma a pokud vám bude něco chybět můžete si doplnit zásoby ve velmi dobrém Coop. Do centra to máte z parkoviště méně než 10 minut pěšky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Santa Maria del Fiore

Florencie, Toskánsko

PlážPříroda

Lido di Noto

Syrakusy, Sicílie

MěstoPamátka

Syrakusy

Sicílie

Volterra () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.