menu
Cinque Torri - Cortina d'Ampezzo, Dolomity Cinque Torri - Cortina d'Ampezzo, Dolomity Cinque Torri - Cortina d'Ampezzo, Dolomity
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Nespecifikováno

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Jeden z nejoblíbenějších pěších cílů a hlavních symbolů Dolomit jsou skalní věže Cinque Torri, v horském sedle Falzarego. Na trasu se vydejte po výstupové cestě č. 441. Je to příjemná procházka, na které vás nečeká velké převýšení. V září 2023 jsme měli hlavní trasu zavřenou, takže jsme to museli vzít větší oklikou, přes několik cest zasypaných velkými balvany. Vyžadovalo to trochu nejištěného „horolezectví“. Pokud byste se takovému dobrodružství chtěli vyhnout (třeba kvůli dětem), nahoru vede i lanovka.

Věže původně tvořily jeden celistvý balvan, ale postupem času a vlivem eroze se rozdělily na 5 samostatných vrcholů. Nejvyšší z nich je Torre Grande 2 361 m. Když vám vyjde počasí a mraky vám odhalí krásu celé okolní krajiny, budete si připadat jako v království Rohan (*Pán Prstenů). I tady najdete pozůstatky z 1. Světové války. Italové tu zachovali skanzen, díky kterému můžete navštívit reprodukce vojenských objektů, bunkry, obydlí důstojníků a střílny.

Skalní věže jsou oblíbené mezi horolezci. Najdete tu kolem 100 cest, od jednodušších, po ty nejnáročnější.

 

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Manarola

La Spezia, Ligurie

MěstoPláž

Riva del Garda

Itálie

JezeroPříroda

Laghi di Fusine

Tarvisio, Udine

Cinque Torri () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.