menu
Lago di Limides - Belluno, Benátsko Lago di Limides - Belluno, Benátsko Lago di Limides - Belluno, Benátsko
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Passo Falzarego • Více
Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Jestli plánujete trekovat v údolí Passo Falzarego, určitě budete míjet malé tyrkysové jezírko Lago di Limides. Jezero je ve výšce 2 172 m n. m. a dosahuje maximální hloubky 1 m. Nachází se jen pár minut pěšky od hlavního parkoviště. Když vám bude přát počasí, udělejte si tady zastávku a zkuste zachytit odraz skalního masivu Mount Lagazuoi, který se zrcadlí na hladině jezera. Takhle hora je zajímavá i tím, že jsou tu ferraty, které vytvořili vojáci jako únikové cesty při 1. Světové válce.

V okolí je nespočet turistických tras, které vás zavedou například ke známé skalní věží Cinque Torri i k ferratám kolem vrcholu Lagazuoi. Pokud byste si chtěli výlet prodloužit, od jezera dojdete po stejné trase až k horské chatě Rifugio Averau. Odměnou vám budou ještě epičtější výhledy na vrcholy horské skupiny Nuvolau.

 

 

 

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaPamátkaZajímavé místo

Val d’Orcia

Siena, Toskánsko

Město

Arco

Lago di Garda

Památka

Bazilika di San Miniato

Florencie, Toskánsko

Lago di Limides () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.