🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Lucca - Lucca, Toskánsko
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Vyrážíte z Pisy do Florencie? Udělejte si na půl dne zastávku v malém středověkém městečku Lucca. Projděte se kolem dochovaných renesančních hradeb, posaďte se do stínu v parku a udělejte si malý piknik. Pak se zastavte na skleničku prosecca na unikátním kruhovém Náměstí Amfiteátru. Často tu můžete pozorovat pouliční umělce, kteří tu využívají dobré ozvěny. Město Lucca je známé pro nejrůznější hudební i divadelní představení a letní festivaly. 

Je tu pohodová atmosféra, ráno se nikam nespěchá a první obchody otevírají až před polednem. Centrum ani přilehlé uličky nejsou přeplněné turisty. Všechny pamětihodnosti od katedrál, náměstí, přes hradby zvládnete obejít během 2-3 hodin. Určitě si ale dejte rezervu na nákup místní specialitky – kaštanového dortu a ovčího sýra. Pro kousek pečiva se stavte v pekárně Forno Amedeo Giusti. Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

PlážPříroda

Marina di Vecchiano

Pisa, Toskánsko

Lucca () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.