menu
Manarola - La Spezia, Ligurie Manarola - La Spezia, Ligurie Manarola - La Spezia, Ligurie
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Posella, Acquarino • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Manarola je jedno z nejhezčích městeček na severu Itálie, které je součástí krásného regionu Cinque Terre. Jedná se o nejstarší z pěti vesnic Cinque Terre. Manarola leží na skalnatých útesech 70 metrů nad mořem. Tím pádem tým máte nádherné výhledy​​. Je to druhé městečko v Cinque Terre, které přijíždíte v směru z La Spezie a patří mezi nejfotogeničtější vesnice s charakteristickými barevnými domy na skalnatých věžích, vyhlížejícími na úzké uličky a hlavní ulici​​. Manarola je známá svým sladkým vínem Sciacchetrà a cennými středověkými památkami.

Co se týče zážitků, Manarola nabízí bohatou paletu aktivit, od ochutnávek místních vín po návštěvu krásných kostelů, starobylých domů a dokonce i hradu​​. Kromě toho můžete v Manarole najít i malebné uličky a vyhlídky, které jsou ideální pro procházky a fotografování.

V okolí jsou krásné vinice s možností natočení vína z lokální produkce. Doporučujeme tam posedět a to ideálně při západě slunce.

Pokud jde o jídlo, určitě byste měli vyzkoušet místní speciality. Víno Sciacchetrà je vynikající volbou k jídlu a je známé svou jedinečnou sladkou chutí. Objevíte zde také místní restaurace nabízející čerstvé mořské plody a tradiční ligurské pokrmy.

Pokud se chcete do Manaroly dostat, nejlepší cestou je vlak z La Spezie nebo jiných městeček v Cinque Terre. Městečko je přístupné pěšky po turistických stezkách, které spojují všechny vesnice Cinque Terre. Počítejte ale spíše s delšíma procházkami. Například z Corniglie, vám to bude trvat víc než hodinu a půl pěšky, nebo čtyři minuty vlakem. V okolí se dá parkovat jenom na dvou parkovištích Posella a Acquarino, které jsou vzdáleny 10-15 minut chůze od města.

Mapa a okolí

Parkování

Parkování na parkovišti Posella, nebo Acquarino při Manarole. Cena parkovného je 2,5 € za hodinu, nebo 20 €. Možnost zakoupit parkování i na více dní.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Limone Sul Garda

Itálie

Jezero

Como

Como, Lombardie

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

Manarola () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.