menu
Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

500+ metrů od místa. Pokud byste se na něj přes závoru ještě dole před serpentinami nedostali, stačí vyčkat na paní s dodávkou, která vás tam za pár EUR ráda sveze. Jezdí tam kyvadlově celý den. Asi přivýdělek k penzi. • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Horská vesnička Fane Alm (740 m n. m) je považována za jednu z nejhezčích osad v Jižním Tyrolsku a my to můžeme jedině podepsat. Nachází se v údolí Valstertal a stojí tam již od středověku. Kolem uvidíte nádherné kamenité kopečky, horské louky a nepřetržitě cinkající stáda krav, které vás trknou do oka ale naštěstí jen metaforicky. Na místě si můžete dát i něco teplého k snědku a dobré pití.

Je to také skvělý výchozí bod pro další trasy do okolí. My se odtud za pískotu svišťů vydali k Wilder See a tuto trasu po horských kopcích a hřebenech můžeme jedině doporučit. Vydat se ale můžete i na Bixner Hütte a další.

Dostanete se tam z parkoviště vzdáleného od vesničky jen kolem 500 metrů a štěrková cesta je ideální i pro kočárky. Nám osobně se stalo, že nám na parkovišti od Mühlbachu někdo zavřel závoru a nepustil nás dál. Pokud se vám to stane, doporučujeme počkat na paní s dodávkou, která vás za pár EUR vyveze až na parking spot k Fane Alm.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

PlážJezero

Desenzano del Garda

Lago di Garda

MěstoPamátkaZajímavé místo

Castelmola

Messina, Sicília

Fane Alm () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.