Instagram menu
Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano Fane Alm - Mühlbach - Valles, Bolzano
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

500+ metrů od místa. Pokud byste se na něj přes závoru ještě dole před serpentinami nedostali, stačí vyčkat na paní s dodávkou, která vás tam za pár EUR ráda sveze. Jezdí tam kyvadlově celý den. Asi přivýdělek k penzi. • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Horská vesnička Fane Alm (740 m n. m) je považována za jednu z nejhezčích osad v Jižním Tyrolsku a my to můžeme jedině podepsat. Nachází se v údolí Valstertal a stojí tam již od středověku. Kolem uvidíte nádherné kamenité kopečky, horské louky a nepřetržitě cinkající stáda krav, které vás trknou do oka ale naštěstí jen metaforicky. Na místě si můžete dát i něco teplého k snědku a dobré pití.

Je to také skvělý výchozí bod pro další trasy do okolí. My se odtud za pískotu svišťů vydali k Wilder See a tuto trasu po horských kopcích a hřebenech můžeme jedině doporučit. Vydat se ale můžete i na Bixner Hütte a další.

Dostanete se tam z parkoviště vzdáleného od vesničky jen kolem 500 metrů a štěrková cesta je ideální i pro kočárky. Nám osobně se stalo, že nám na parkovišti od Mühlbachu někdo zavřel závoru a nepustil nás dál. Pokud se vám to stane, doporučujeme počkat na paní s dodávkou, která vás za pár EUR vyveze až na parking spot k Fane Alm.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaPřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Kostel St Johann

Val di Funes, Dolomity

Zajímavé místoJezeroPřírodaVyhlídka

Wilder See

Dolomity

JezeroPříroda

Lago di Limides

Belluno, Benátsko

Fane Alm () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.