menu
Wilder See - Dolomity Wilder See - Dolomity Wilder See - Dolomity
Ověřeno Zajímavé místoJezeroPřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Nevhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Celodenním okružním hikem z Vals, přes Fane Alm se dostanete až k horskému jezeru Wilder See. Jezero leží v údolí mezi vrcholy Kalkgrubenspitz (2 738 m n. m.) a Wilde Kreuzspitze (3 135 m n. m.). Turistická okružní trasa vás protáhne nejkrásnějšími místy v této oblasti.

Auto můžete nechat na parkovišti u Fane Alm, odkud se pěšky vydáte po značené stezce č. 17. Okruh je dlouhý 16 km, s převýšením 1 165 m. Krajina jihozápadní část Zillertalských Alp vypadá velmi skandinávsky. Po cestě potkáte spousty kraviček, svišťů i horských chat, kde se můžete zahřát a občerstvit.

Nahoru vedou i traily vhodné pro sjezdová kola a zdatnějším cyklistům bychom tento výlet rozhodně doporučili. Cesta naopak není vhodná pro malé děti a kočárek. Těsně před vyhlídkou na Wilder See je i pár hodně úzkých nezpevněných cest, kde jsou bezpečnostní lana.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Lago di Braies

Jižní Tyrolsko

PlážPříroda

Lido di Noto

Syrakusy, Sicílie

MěstoVyhlídka

Corniglia

Ligurie, La Spezia

Wilder See () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.