🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Laghi di Fusine - Tarvisio, Udine Laghi di Fusine - Tarvisio, Udine Laghi di Fusine - Tarvisio, Udine
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Laghi di Fusine jsou dvě ledovcová jezera situovaná na severovýchodě Itálie poblíž slovinských hranic. Bez pochyb patří mezi te nejkrásnější alpská jezera. Jejich kouzelné prostředí poskytuje ideální destinaci pro aktivní dovolenou v horské přírodě v Itálií.

Tato jezera – Lago Superiore a Lago Inferiore – jsou ukryta mezi hustými jehličnatými lesy a imponujícími vrcholy Alp. Nejvýznamnějším a nejvyšším z nich je Mount Mangart. Oblast je domovem bohaté flory a fauny, takže při procházce lesem můžete narazit na jeleny, veverky či lišky. Jezera jsou domovem pro různé druhy ryb a také pro spoustu vodního ptactva.

V létě zde milovníci přírody naleznou nespočetné možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku či kempování. Doporučujeme například turistický okruh na Monte Cuzzelli přes Alpe Adria Trail. Okolí jezer ale nabízí mnoho tras o různých délek a náročnosti. Pokud máte rádi zimní sporty, tak právě zimní měsíce pro změnu promění krajinu v lyžařský ráj. Ať už chcete relaxovat, fotografovat nebo si dopřát piknik na břehu, vše je zde možné. Díky krystalicky čisté ledovcové vodě mají jezera nádhernou azurovou barvu, která láká fotografy. U dolního jezera se nachází kavárna, kde můžete ochutnat autentické italské kávy a lehké pokrmů. Vychutnat si je můžete na terásce přímo nad jezerem. Taky si tady můžete půjčit malé dřevěné loďky, na kterých se můžete zvést po jezeře. U horního jezera je k dispozici nově postavené sociální zařízení, parkoviště a místa pro obytné vozy, stejně jako piknikové stoly a lavičky pro odpočinek.

Ačkoliv oblast není přeplněná turisty, je znát, že začíná nabírat na popularitě. V okolí vznikají nové chatky a stánky s občerstvením a místními produkty. Pokud hledáte destinaci v italských Alpách, kde si ještě pořád můžete vychutnat klid a naprostou nádheru přírody, tuhle oblast si zamilujete.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Belvedere

• Kavárna • $$

Kavárna nabízí možnost posezení na terase přímo nad jezerem. Kromě toho zde najdete dorty a menší teplá jídla. Můžete si také zakoupit suvenýry z oblasti Laghi di Fusine. Nachází se hned vedle loděk, které si můžete pronajmout na spodním jezeře. Doporučujeme ochutnat skvělé italské espresso.

Tipy na parkování

Parkování Laghi di Fusine

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 15 €

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Velké parkoviště se nachází u horního Lago di Fusine Superiore. Pokud jdete směrem k jezeru až na konec cesty, určitě na něj narazíte. Parkoviště poskytuje v první části dostatek míst pro osobní auta a za nimi speciálně vyhrazený prostor pro dodávky, obytné vozy a karavany. Během dne je zde zákaz vytahovat kempingové vybavení. V blízkosti parkoviště naleznete piknikové stoly a lavice. Jedná se o jedinečné místo k parkování v tichém prostředí v bezprostřední blízkosti turistických a cyklistických tras a jezera. U jezera jsou k dispozici nová sociální zařízení, jinak jsou zde žádné další služby. Cena parkovného na jeden den je 15 €. Skvělé je, že můžete zůstat i cez noc. Toto místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek v krásném prostředí a rozhodně doporučujeme tuto možnost využít.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Como

Como, Lombardie

JezeroPláž

Lago di Garda

Itálie

JezeroPříroda

Lago di Limides

Belluno, Benátsko

Laghi di Fusine () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.