menu
Florencie - Toskánsko Florencie - Toskánsko Florencie - Toskánsko
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování San Miniato • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Florencie je hlavní město italského regionu Toskánska a je považována za jedno z nejvýznamnějších kulturních center Evropy. Florencie má bohatou historii, je centrem umění a její architektura přitahují miliony návštěvníků každý rok.

Pokud se tedy chcete vyhnout davům turistů doporučujeme navštěvu Florencie mimo hlavní sezónu a víkendy. I tak se budete muset v centru dost pravděpodobně tlačit s ostatníma turisti. Není se čemu ale divit, toto město nabízí návštěvníkům nejen jedinečný pohled do minulosti, ale také živoucí atmosféru současnosti.

Florencie je plná historických památek od středověkých paláců až po renesanční umělecká díla, kde každý roh města vypráví svůj příběh. Florencie je známá jako kolebkou renesance a to se odráží v její architektuře a umění. Město je plné nádherných kostelů, paláců a galerií, které představují mistrovská díla slavných umělců jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Botticelli a dalších.

Florencie není jen o umění a historii, ale také o lahodných pokrmech a vínech. Toskánská kuchyně je známá svou jednoduchostí a kvalitou surovin. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je bistecca alla fiorentina (florentský biftek) a víno z oblasti Chianti. Ani návštěvou klasické pekárny a okoušením výtečných panini určitě nic nezkazíte, právě naopak.

A jaké nejvýznamnější památky by jste neměli vynechat?

Katedrála Santa Maria del Fiore (Duomo): Impozantní gotická katedrála s neuvěřitelnou klenbou a slavnou kupolí Brunelleschiho, symbol Florencie.

Galerie Uffizi: Jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií na světě, domov neocenitelných děl renesančních mistrů.

Palazzo Vecchio: Historický palác a bývalá radnice Florencie, dnes muzeum s bohatou sbírkou umění.

Ponte Vecchio: Nejstarší most přes řeku Arno, obklopený tradičními obchody, zejména se šperky.

Galerie Akademie: Domov slavné sochy Davida od Michelangela, jedno z nejuznávanějších děl v dějinách sochařství.

Město je taky plné uměleckých galerií, divadel a kulturních akcí, které přitahují umělce a diváky z celého světa. Okolí Florencie nabízí úchvatné výhledy na toskánskou krajinu, s jejími vinicemi, olivovými háji a kopcovitými vesnicemi. Pro milovníky přírody je Toskánsko a právě okolí Florencie rájem na zemi.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

All'Antico Vinaio

Firenze • Pekárna • $$

Jedno z nejlepších panini v celé Florencii, nebo dokonce v celé Itálií! Tohle si nemůžete nechat ujít. I když si pravděpodobně vystojíte dlouhou frontu, slibujeme, že jídlo za to bude stát. Budete si moci vychutnat křupavou focacciu čerstvě z pece, lahodné šunky a prosciutto nakrájené před vámi a spoustu možností ingrediencí. Porce jsou skutečně velké, takže hlad nebude hrozit. Ceny jsou také velmi příznivé, což činí tuto možnost jednou z nejchutnějších a zároveň cenově dostupných způsobů, jak si pochutnat ve Florencii.

Tipy na parkování

Parkování San Miniato

Firenze

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 2 € / hodina

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování poblíž centra na strategickém místě v okolí atrakcí. Bezpečné stání v zastínění vedle parku, katedrály a náměstí s nádherným výhledem. Doporučujeme parkovat právě zde, protože většinou najdete místo, parkovné je relativně levné vzhledem k poloze a v noci je parkování zdarma. Nejsou zde žádná omezení pro stání camperů nebo delších vozidel. Parkování je možné podél cesty před schody a katedrálou San Miniato al Monte. Pokud nenajdete místo na ulici Via delle Porte Sante, doporučujeme pokračovat k dalšímu kostelu, kde jsou k dispozici další parkovací místa. Večer zde bývá poměrně rušno kvůli krásnému výhledu na Forte San Miniato. V dodávce zde ale můžete strávit noc pohodlně a s použitím špuntů do uší vám již nic překážet nebude.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážJezero

Desenzano del Garda

Lago di Garda

MěstoPamátka

Taormina

Messina, Sicílie

Památka

Ponte Vecchio

Florencie, Toskánsko

Florencie () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.