menu
Noto - Syrakusy, Sicílie Noto - Syrakusy, Sicílie Noto - Syrakusy, Sicílie
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Noto • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Noto je malebné historické městečko na východě Sicílie, vyhledávané právě kvůli své barokní architektuře a bohaté historií. Nachází se v provincii Syrakusy a od moře je vzdáleno přibližně 15 minut jízdy. Město je také zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO pro svou architekturu a historickou hodnotu.

Jedním z nejvýraznějších prvků v Noto jsou jeho barokní památky, které byly postaveny po ničivém zemětřesení v roce 1693. Mezi hlavními památkami jsou katedrála San Nicolò, kostel San Domenico a palác Nicolaci, který je známý pro své barokní balkony zdobené sochami.

Procházka centrem městečka Noto vás určitě ohromí. Úzké uličky, kamenné domy a malebná náměstí vás vtáhnou do atmosféry minulých století. Hlavním náměstím města je Piazza del Municipio, které je obklopeno elegantními budovami a je centrem městského života. Dalším významným místem je Corso Vittorio Emanuele, hlavní třída města, lemovaná kavárnami, obchody a restauracemi.

Noto je také známé svými kulturními akcemi a festivaly, které přitahují návštěvníky z celého světa. Mezi nejpopulárnější patří „Infiorata di Noto“, festival květin, který se koná každoročně v květnu, a „Noto Jazz Festival“, který je festivalem jazzové hudby.

Kromě své architektury a kultury je Noto také známé pro svou gastronomickou scénu. Místní kuchyně nabízí širokou škálu regionálních specialit, včetně sicilských těstovin, mořských plodů a vína z okolních vinic.

Noto je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Sicílii, které láká návštěvníky svou bohatou historií, nádhernou architekturou a tajemnou atmosférou. Město je více ve vnitrozemí, takže moře budete mít dál. Dá se ale dostat pohodlně autem, nebo autobusem na Lido di Noto, na krásnou pláž, kde si koupání a vodné sporty určitě naplno užijete.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Sabbinirica à putìa d'ercole

Noto • Bistro • $$

Restaurace, neboli bistro se nachází na hlavní promenádě no zároveň táto prodejna není vůbec turistickou atrakcí a proto vřele doporučujeme navštívit! Produkty jsou čerstvé, dobré a chutné. Ideální pro rychlý polední oběd, nebo večeru za rozumné ceny. Výborné drinky, víno a skvělé sendviče od výmyslu světa. My můžeme taky doporučit skvělé saláty a výborný olivový olej.

Tipy na parkování

Parkování Noto

Noto

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 1-2 € / hod

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Centrální parkování v městečku Noto. Velké vyhrazené parkování s místy označenými modrou barvou. Dá se parkovat i na ulici před parkovištěm, takže je na vás co si vyberete. Je odsud blízko k všem atrakcím a centru města. První hodina stojí 2 eura, od druhé pak platíte po 15 minutách. My jsme za 3 hodiny platili 4 eura. V automatu u vchodu můžete platit v hotovosti, debetní kartou nebo aplikací easypark.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Lido di Noto

Syrakusy, Sicílie

PamátkaPřírodaZajímavé místo

Cappella della Madonna di Vitaleta

Val d'Orcia, Toskánsko

MěstoVyhlídka

Manarola

La Spezia, Ligurie

Noto () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.